PolitykaPolskaCzy Trzaskowski ma program dotyczący obronności? Macierewicz twierdzi, że nie

Karol Kwiatkowski10 lipca, 20206 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Nie zapoznałem się z programem Rafała Trzaskowskiego dotyczącym obronności, bo takiego programu w istocie nie ma. O wiele bardziej przemawiającym o rzeczywistych intencjach Rafała Trzaskowskiego jest nie ten materiał, tylko zestaw jego doradców – mówił w „Polskim punkcie widzenia” w TV Trwam Antoni Macierewicz o programie wyborczym Rafała Trzaskowskiego dotyczącym obronności.

Zgodnie z Konstytucją RP Prezydent Rzeczypospolitej jest najwyższym zwierzchnikiem Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej i w czasie pokoju sprawuje zwierzchnictwo nad Siłami Zbrojnymi za pośrednictwem Ministra Obrony Narodowej. Czyli uprawnienia Prezydenta RP w zakresie bezpieczeństwa i obronności państwa wynikają wprost z postanowień Konstytucji. Kompetencje Prezydenta RP w zakresie bezpieczeństwa i obronności państwa zostały również określone w ustawie o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej. Dotyczą one głównie sprawowania zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi.

Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej, zapytany w TV Trwam, czy zapoznał się z programem wyborczym Rafała Trzaskowskiego dotyczącego spraw obronności odpowiedział, że takiego programu nie ma.

Nie zapoznałem się z programem Rafała Trzaskowskiego dotyczącym obronności, bo takiego programu w istocie nie ma. O wiele bardziej przemawiającym o rzeczywistych intencjach Rafała Trzaskowskiego jest nie ten materiał, tylko zestaw jego doradców z panem Pytlem na czele, człowiekiem, który ma zarzuty o współpracę z FSB, czyli z rosyjskimi służbami specjalnymi. To jest rzeczywista wizytówka i kierunek, który – jak zapowiada pan Trzaskowski – będzie realizował. To jest po prostu jasne stwierdzenie, że będziemy działać tak, jak działał kiedyś pan Tusk – stwierdził Antoni Macierewicz.

Polityk wypowiedział się także na temat osób, które są bliskimi współpracownikami Rafała Trzaskowskiego, szczególnie. gen. Radosława Kujawy i gen. Mieczysława Cieniucha.

– To są ludzie współodpowiedzialni za likwidację armii w okresie rządów Platformy Obywatelskiej. Systematyczną likwidację armii, a później także za działania kierownictwa wojska w czasie tragedii smoleńskiej i przed tragedią smoleńską. Tutaj pan Kujawa odegrał istotną rolę w sprawach związanych z opiniowaniem, kto ma remontować Tu-154. To nie była dobra rola dla bezpieczeństwa państwa i bezpieczeństwa pana prezydenta. Oczywiście decyzję podejmował wtedy pan Bogdan Klich, nie pan Kujawa, ale rady, stanowisko pana Kujawy miało istotne znaczenie dla takiej, a nie innej decyzji. Pan Cieniuch odegrał znaczącą rolę w ukrywaniu istotnych materiałów pokazujących, że już w pierwszym tygodniu po tragedii wiedziano, iż Rosjanie są odpowiedzialni za tę tragedię. Taki dokument został dostarczony panu Bogdanowi Klichowi w obecności pana Cieniucha – podsumował poseł.

Macierewicz poruszył także inny problem dotyczący programu Rafała Trzaskowskiego – jego stosunku do dbania o interesy Polski.

Pan Trzaskowski więcej mówi o Unii Europejskiej, więcej mówi o Europie, więcej mówi o interesach Unii Europejskiej, a zwłaszcza Niemiec, niż zajmuje się interesami i bezpieczeństwem Polski. To było bardzo widoczne wtedy, kiedy była dyskusja, która ciągle przecież trwa, chociaż nie jest już tak intensywna, dotycząca przeniesienia części wojsk amerykańskich z Niemiec do Polski. Wtedy cała Platforma Obywatelska zaczęła krzyczeć, że najważniejsze jest to, żeby te wojska zostały w Niemczech, tak jakby to nie właśnie flanka wschodnia i Polska była narażona najbardziej na atak ze strony Federacji Rosyjskiej. Bo przecież nie Niemcy są najbardziej narażone – zwrócił uwagę były minister obrony narodowej.

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

10 − siedem =