Bielan: Rafał Trzaskowski bardzo upartyjnił warszawski ratusz

Karol Kwiatkowski10 lipca, 20202 min

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski bardzo upartyjnił warszawski ratusz; bardzo ostro walczył z opozycją w radzie miasta – powiedział w piątek Adam Bielan, rzecznik sztabu prezydenta Andrzeja Dudy.

Bielan w rozmowie w radiowej Jedynce był pytany, czy kandydat KO mógłby być prezydentem niezależnym od ugrupowania, z którego się wywodzi. „Rafał Trzaskowski jest już prezydentem Warszawy i miał szansę pokazać, że jest politykiem niezależnym. Pierwsze, co zrobił, to bardzo upartyjnił ratusz warszawski, samorząd Warszawy” – mówił Bielan.

Według niego w ostatnim czasie Trzaskowski „bardzo ostro walczył z przedstawicielami opozycji w Radzie Warszawy. Dodał, że włodarz stolicy nie poparł żadnego wniosku złożonego przez radnych opozycji.

Bielan powiedział też, że w otoczeniu Trzaskowskiego znajdują się osoby, które słyną z bardzo agresywnej walki politycznej. Powołując się na doniesienia medialne wskazał, że poseł Sławomir Nitras (KO) ma zostać szefem kancelarii Trzaskowskiego. „To wróży po prostu wojnę na górze, to wróży bardzo mocnym konfliktem między prezydentem a rządem. Taki konflikt w czasie kryzysu (…) byłby czymś fatalnym” – dodał Bielan.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk