[AKTUALIZACJA] Niepełnosprawna kobieta wykluczona z fundacji za wyrażenie poparcia dla Andrzeja Dudy

Ania Derewienko, niepełnosprawna z Bydgoszczy, poinformowała w czwartek w mediach społecznościowych, że przestała być podopieczną bydgoskiej fundacji. Powodem ma być poparcie dla Andrzeja Dudy wyrażone przez kobietę w mediach społecznościowych.

„Nie jestem już podopieczną Fundacji Dum Spiro Spero z siedzibą w Bydgoszczy, której Prezesem jest radna miasta Bydgoszczy, pani Katarzyna Zwierzchowska, zasiadająca także w kilku komisjach Urzędu Miasta, przydzielających fundusze na działania kulturalne i oświatowe, a także odpowiedzialna za działania miasta promujące miasto Bydgoszcz” – napisała na swoim profilu na Facebooku Ania Derewienko.

„Zostałam wykluczona z Fundacji przez jej Zarząd, który powołał się na bliżej nieokreślone niestosowne moje zachowanie, w wyniku którego rzekomo utracił sponsora. Nie będę popierać partii politycznej tylko dlatego, że zorganizowano mi jedną czy drugą wystawę. Nie będę także popierać wszystkich działań radnych miasta tylko dlatego, że są radnymi miasta” – stwierdziła.

Kobieta, która jest po amputacji nóg, zapowiedziała, że wycofa wszystkie środki zgromadzone na jej koncie w fundacji. Prosi też, by nie wpłacać tam już żadnych pieniędzy.

„Proszę o udostępnianie posta celem pokazania, jak się kończy niepopieranie radnych PO miasta Bydgoszczy. Żenujące to mało powiedziane. Wstyd! Wstyd! I jeszcze raz wstyd! A do niedawna chwalono się tym, ile dla mnie fundacja zrobiła. Nie mogę wyjść z podziwu, jak ograniczonym trzeba być jako prezes fundacji, żeby generować pisma, z których nic nie wynika, a do tego kompromitować działania własnej fundacji” – czytamy we wpisie na Facebooku.

Fundacja Słowem w Świat od razu wyraziła chęć pomocy Annie Derewienko:

❗️❗️❗️Kochani❗️❗️❗️
Ważna informacja, jak zapewne wiecie dziś naszą bliską przyjaciółkę Anie Derewienko spotkała niemiła sytuacja. Ania jest niesamowitą kobietą pełną pozytywnej energii i wielkiego serca dla ludzi. Jest również wspaniałą artystką, która wspiera działania naszej Fundacji.
Ania opowiedziała się na temat poparcia dla kandydata w wyborach prezydenckich i poparła w mediach społecznościowych Kancelaria Prezydenta RP Andrzej Duda co spotkało się z przykrymi konsekwencjami dla niej.
Szanujemy wolność wyboru każdego człowieka, wolność do własnych przekonani i nigdy jako fundacja nie możemy na to się zgodzić.
Dlatego w porozumieniu z Anią organizujemy dla niej pomoc.
Wsparcie dla Ani można przekazywać na konto naszej Fundacji:

Fundacja ,,Słowem w Świat”
Numer rachunku bankowego:
83 1140 2004 0000 3402 7976 3357
IBAN: PL83 1140 2004 0000 3402 7976 3357″

Sprawa jest szeroko komentowana w mediach społecznościowych. „Usunięcie niepełnosprawnej osoby po amputacji nóg z listy podopiecznych fundacji prowadzonej przez lokalnego polityka PO w Bydgoszczy za poparcie w mediach społecznościowych Andrzeja Dudy to HAŃBA. Dedykuję Trzaskowskiemu” – napisał na Twitterze Jerzy Polaczek, były minister transportu, obecnie poseł PiS.

Aktualizacja

Do tematu odniosła się Fundacja, która wykluczyła panią Anię:

„Szanowni Państwo, z powodu pojawiających się niezgodnych z prawdą informacji oświadczamy:
Zarząd Fundacji w dniu 2 lipca 2020 podjął Uchwałę nr 5 o rozwiązaniu porozumienia z jedną z Podopiecznych . Powodem było oświadczenie jednego ze sponsorów o zaprzestaniu wspierania naszej Fundacji z powodu działania tej Podopiecznej. W trosce o dobre imię Fundacji i naszych pozostałych Podopiecznych podjęliśmy kolegialną jednomyślną decyzję o rozwiązaniu porozumienia, zgodnie z zapisami w nim zawartymi, o czym listownie poinformowaliśmy podopieczną.
Wszelkie inne insynuacje są niezgodne z prawdą i prosimy o zaprzestanie ich rozpowszechniania. Będziemy zmuszeni skorzystać z porady prawnika i podjąć odpowiednie działania jeśli nieprawdziwe informacje będą nadal rozpowszechniane.
Zarząd Fundacji Dum Spiro, Spero”.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk