PolskaKancelaria Prezydenta: uruchomiono platformę do zgłaszania uciążliwych przepisów

Magdalena Targańska9 lipca, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Uruchomiono platformę, na której można zgłaszać uciążliwe przepisy – poinformowała PAP Kancelaria Prezydenta. Utworzenie takiej platformy zapowiedział pod koniec czerwca prezydent Andrzej Duda.

 

Jak podała prezydencka kancelaria, platforma została utworzona i jest dostępna pod adresem: https://ankieta.100xlatwiej.pl/.

 

„Każdy może zgłosić uciążliwy przepis, który według niego należałoby zmienić. Zmiany można zaproponować w kilku kategoriach m.in.: sprawy obywatelskie, podatki, procedury administracyjne, sprawy samorządowe, tarcza antykryzysowa oraz inne” – napisano.

 

Aby wypełnić zgłoszenie należy także nadać mu tytuł, opisać problem oraz podać swoje dane kontaktowe. Do zgłoszenia można też dodawać załączniki.

 

Uruchomienie platformy internetowej, na której przedsiębiorcy będą mogli zgłaszać swoje propozycje i uwagi co do tego jak uprościć procedury w Polsce zapowiedział prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z przedstawicielami amerykańskiego biznesu w Polsce.

 

„Mam nadzieję tutaj na głosy przede wszystkim polskich przedsiębiorców, polskiego biznesu, gdzie są takie momenty, które moglibyśmy przenieść do sieci, które moglibyśmy realizować właśnie za pośrednictwem choćby internetu, po to aby skrócić procedury; aby czasem zrezygnować z obiegu dokumentów, które nie w każdym przypadku są potrzebne, a które przeszkadzają tłumiąc aktywność gospodarczą” – powiedział wówczas Andrzej Duda. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

6 − jeden =