Trzaskowski: marzy mi się kraj, w którym wszyscy politycy wiedzą, że Ziemia jest okrągła a dzieci trzeba szczepić

Marzy mi się kraj, w którym wszyscy politycy wiedzą, że Ziemia jest okrągła, że dzieci trzeba szczepić, że człowiek może zrujnować swoją planetę swoim postępowaniem- mówił kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski w środe w Szczecinie. Taki kraj zbudujemy – oświadczył.

Trzaskowski na spotkaniu wyborczym w Szczecinie mówił o tym, jak sobie wyobraża Polskę, „którą możemy razem zbudować”. „Towarzyszy mi marzenie o Polsce, którą razem zbudujemy, po 12 lipca (…) To marzenie o Polsce – która jest tak jak Szczecin – Polską ludzi otwartych, tolerancyjnych, odważnych i niepokornych. Marzy mi się kraj, w którym ludzie mają twarde kręgosłupy i nie poddają się opresyjnej władzy” – mówił.

Podkreślił, mówiąc o polskiej fladze, że chce zbudować taki kraj, w którym „wszystkie symbole będą symbolami wspólnymi” i „tych symboli nie damy sobie zabrać”.

„Marzy mi się kraj, w którym wszyscy politycy wiedzą, że Ziemia jest okrągła, że dzieci trzeba szczepić, że człowiek może zrujnować swoją planetę swoim postępowaniem. Marzy mi się kraj, w którym nikt nie odwraca się od kryzysu klimatycznego, w którym inwestuje się w odnawialne źródła energii. Kraj, w którym się jasno mówi o wyzwaniach całego świata i o wyzwaniach cywilizacji. Taki kraj razem zbudujemy” – oświadczył Trzaskowski. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk