Znany ksiądz o św. Matce Teresie z Kalkuty: Była osobą, która zarażała ludzi miłością do Pana Boga

Agnieszka Malinowska7 lipca, 20203 min

Znany, polski ksiądz udzielił ostatnio wywiadu dla jednego z portali. Wypowiedział się na temat organizacji pro-life, a także swojej znajomości z św. Matką Teresą z Kalkuty. 

Ryszard Halwa to znany, polski ksiądz, redaktor naczelny portalu Prawy.pl oraz gazety Moja Rodzina. Jest również fundatorem Fundacji S.O.S Obrony Poczętego Życia. Niedawno udzielił wywiadu dla portalu Prawy.pl. W swojej wypowiedzi mówił głównie na temat organizacji pro-life, a także wspomniał swoją znajomość z św. Matką Teresą z Kalkuty.

Ryszard Halwa wspomniał, że obrona życia stała się dla niego bliska po raz pierwszy w 1979 roku, kiedy to w umieralni św. Matki Teresy w Kalkucie, w sierocińcu w slamsach.

Matka Teresa uzależniała światowy pokój od podejścia do kwestii obrony życia. Ona była osobą, która zarażała ludzi miłością do Pana Boga i do biednych.

-powiedział ks. Halwa.

„Mówiła wtedy: „jeśli jest prawo pozwalające zabijać poczęte dzieci, to co stoi na przeszkodzie, żeby zabijać innych ludzi?”

-dodał.

W 1989 roku założył Fundację SOS Obrony Poczętego Życia.

Chodziło o to, żeby móc nie tylko mówić, że życie ludzkie jest święte, ale żeby również nieść pomoc samotnym matkom czy ofiarom przemocy domowej.

-zaznaczył ks. Halwa.

Ks. Halwa organizował również wiele konferencji, na których pojawiali się ludzie z całego świata. Fundacja ks. Halwy stała się „pionierem pro-life.”

Chciałbym, żeby politycy nie bali się, że utracą wyborców, ale żeby myśleli raczej, że zyskają tych, którzy są za obroną życia i rodziny.

-zakończył ks. Ryszard Halwa.

 

 

 

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Od 2013 roku redaktor wielu portali, 2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w piśmie Warszawski Wieczór, była stażystka Europosła w Parlamencie Europejskim, 2018-2020 pracownik posła, obecnie redaktor portali ProstozMostu, Prawy.pl, Nasza Polska. Przeprowadziła wiele wywiadów m.in. z wiceminister Anną Gembicką, czy z Jean Marie Le Pen. Od 2021 roku pracownik sklepu Wolnorynkowy. Kontakt: agnesmalinowsky@wp.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk