PolskaWiadomościZnany ksiądz o św. Matce Teresie z Kalkuty: Była osobą, która zarażała ludzi miłością do Pana Boga

Agnieszka Malinowska7 lipca, 20203 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Znany, polski ksiądz udzielił ostatnio wywiadu dla jednego z portali. Wypowiedział się na temat organizacji pro-life, a także swojej znajomości z św. Matką Teresą z Kalkuty. 

Ryszard Halwa to znany, polski ksiądz, redaktor naczelny portalu Prawy.pl oraz gazety Moja Rodzina. Jest również fundatorem Fundacji S.O.S Obrony Poczętego Życia. Niedawno udzielił wywiadu dla portalu Prawy.pl. W swojej wypowiedzi mówił głównie na temat organizacji pro-life, a także wspomniał swoją znajomość z św. Matką Teresą z Kalkuty.

Ryszard Halwa wspomniał, że obrona życia stała się dla niego bliska po raz pierwszy w 1979 roku, kiedy to w umieralni św. Matki Teresy w Kalkucie, w sierocińcu w slamsach.

Matka Teresa uzależniała światowy pokój od podejścia do kwestii obrony życia. Ona była osobą, która zarażała ludzi miłością do Pana Boga i do biednych.

-powiedział ks. Halwa.

„Mówiła wtedy: „jeśli jest prawo pozwalające zabijać poczęte dzieci, to co stoi na przeszkodzie, żeby zabijać innych ludzi?”

-dodał.

W 1989 roku założył Fundację SOS Obrony Poczętego Życia.

Chodziło o to, żeby móc nie tylko mówić, że życie ludzkie jest święte, ale żeby również nieść pomoc samotnym matkom czy ofiarom przemocy domowej.

-zaznaczył ks. Halwa.

Ks. Halwa organizował również wiele konferencji, na których pojawiali się ludzie z całego świata. Fundacja ks. Halwy stała się „pionierem pro-life.”

Chciałbym, żeby politycy nie bali się, że utracą wyborców, ale żeby myśleli raczej, że zyskają tych, którzy są za obroną życia i rodziny.

-zakończył ks. Ryszard Halwa.

 

 

 

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Od 2013 roku redaktor wielu portali, 2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w piśmie Warszawski Wieczór, była stażystka Europosła w Parlamencie Europejskim, 2018-2020 pracownik posła, obecnie redaktor portali ProstozMostu, Prawy.pl, Nasza Polska. Przeprowadziła wiele wywiadów m.in. z wiceminister Anną Gembicką, czy z Jean Marie Le Pen. Od 2021 roku pracownik sklepu Wolnorynkowy. Kontakt: agnesmalinowsky@wp.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

17 − 13 =