Google tłumacz ingeruje w wybory prezydenckie? Zaskakujący wpis Korwin-Mikkego!

Agnieszka Malinowska7 lipca, 20202 min

Już niedługo Polacy będą mogli wybrać prezydenta na kolejną kadencję. Tym razem jednak poseł partii KORWiN i Konfederacji Janusz Korwin-Mikke dodał interesujący wpis. Czy Google tłumacz włącza się w kampanię prezydencką? Znamy odpowiedź!

Janusz Korwin-Mikke na swoim oficjalnym koncie na Twitterze dodał zaskakujący wpis. Zamieścił screen z google tłumacza, gdzie „Duda szkodzi” to według tłumacza „Duda is okey.” Co ciekawe po wpisaniu „Trzaskowski szkodzi” tłumaczenie po angielsku to „Trzaskowski is harmful.”

Niesamowite – ale: sprawdziłem! Jak oni to zrobili???

-napisał poseł Korwin-Mikke.

Jak to wygląda w rzeczywistości?

Tłumacz Google działa w sposób automatyczny, wykorzystując wzory pochodzące z milionów istniejących tłumaczeń pomiędzy wieloma językami.

-powiedział Adam Malczak z Google Polska.

Czasami niektóre z tych wzorów mogą prowadzić do nieprawidłowych tłumaczeń. Obecnie pracujemy nad rozwiązaniem błędu, który powstał w tym i podobnych przypadkach.

-dodał.

Co Wy na ten temat sądzicie?

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Od 2013 roku redaktor wielu portali, 2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w piśmie Warszawski Wieczór, była stażystka Europosła w Parlamencie Europejskim, 2018-2020 pracownik posła, obecnie redaktor portali ProstozMostu, Prawy.pl, Nasza Polska. Przeprowadziła wiele wywiadów m.in. z wiceminister Anną Gembicką, czy z Jean Marie Le Pen. Od 2021 roku pracownik sklepu Wolnorynkowy. Kontakt: agnesmalinowsky@wp.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk