PolskaWiadomościGoogle tłumacz ingeruje w wybory prezydenckie? Zaskakujący wpis Korwin-Mikkego!

Agnieszka Malinowska Agnieszka Malinowska7 lipca, 20202 min

Już niedługo Polacy będą mogli wybrać prezydenta na kolejną kadencję. Tym razem jednak poseł partii KORWiN i Konfederacji Janusz Korwin-Mikke dodał interesujący wpis. Czy Google tłumacz włącza się w kampanię prezydencką? Znamy odpowiedź!

Janusz Korwin-Mikke na swoim oficjalnym koncie na Twitterze dodał zaskakujący wpis. Zamieścił screen z google tłumacza, gdzie „Duda szkodzi” to według tłumacza „Duda is okey.” Co ciekawe po wpisaniu „Trzaskowski szkodzi” tłumaczenie po angielsku to „Trzaskowski is harmful.”

Niesamowite – ale: sprawdziłem! Jak oni to zrobili???

-napisał poseł Korwin-Mikke.

Jak to wygląda w rzeczywistości?

Tłumacz Google działa w sposób automatyczny, wykorzystując wzory pochodzące z milionów istniejących tłumaczeń pomiędzy wieloma językami.

-powiedział Adam Malczak z Google Polska.

Czasami niektóre z tych wzorów mogą prowadzić do nieprawidłowych tłumaczeń. Obecnie pracujemy nad rozwiązaniem błędu, który powstał w tym i podobnych przypadkach.

-dodał.

Co Wy na ten temat sądzicie?

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Agnieszka Malinowska

2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w gazecie Warszawski Wieczór, była stażystka w PE, 2016-teraz pracuje dla WCz. Janusza Korwin Mikkego, swoje artykuły publikuję na portalach: Prawy, NaszaPolska, ProstozMostu, a także w gazecie Moja Rodzina.

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

4 × five =