Morawiecki: prezydent Duda jest najlepszym ambasadorem polskich interesów w świecie

Magdalena Targańska6 lipca, 20204 min

Prezydent Andrzej Duda jest najlepszym ambasadorem polskich interesów w świecie – powiedział w poniedziałek w Świeciu (Kujawsko-Pomorskie) premier Mateusz Morawiecki. Jak ocenił, w Rafale Trzaskowskim górę biorą jego mentorzy m.in. Donald Tusk i Janusz Palikot.

„Kto załatwił temat wiz? Andrzej Duda. Kto załatwił temat Gazociągu Północnego, niezależność od Gazpromu? Andrzej Duda. Kto załatwił 6 mld zł z powrotem na konta w Polsce? Andrzej Duda” – podkreślił podczas wiecu wyborczego w Świeciu Morawiecki. Wśród zasług urzędującego prezydenta wymienił także znaczące zwiększenie kontyngentu NATO w Polsce, jak i załatwienie inwestycji technologicznych amerykańskich firm — Microsoft i Google.

„To nie jest tak, że rano w Rafale Trzaskowskim górę bierze socjalista, w południe komunista, po południu liberał, a wieczorem demokrata. W nim w górę bierze jego mentor — raz Balcerowicz, raz Tusk, raz Giertych, a wieczorem Palikot” – mówił premier. Podkreślił, że drugie imiona Trzaskowskiego to „dyletant” i „nieudacznik”. Pytał, jakie podatki obniżyły w czasie swoich rządów PO i PSL.

„Trzeba uważać na kuglarstwo, brak wiarygodności i nieprzewidywalność. Wybierzmy spokój, a nie wojnę na górze i paraliż państwa” – apelował Morawiecki. Dodał, że właśnie teraz Komisja Europejska pokazała dane, z których wynika, iż Polska ma drugie najniższe bezrobocie w Europie — pomimo kryzysu.

„Dlaczego tak jest? Przedsiębiorcy po prostu w porę dostali pieniądze. Przypomnijmy, jak robił przyjaciel pana Trzaskowskiego — pan Lewandowski, jak robił jego przyjaciel Rostowski, który mówił, że nie ma i nie będzie pieniędzy” – podkreślał premier. Ocenił, że rząd PO-PSL w okresie kryzysu nie przygotował żadnej osłony miejsc pracy i wtedy rosło bezrobocie — do ponad 2 mln. „To hańba czasów Trzaskowskiego i Tuska” – oświadczył szef rządu.

Ocenił, że przed Polakami kluczowych kilka dni. Zaapelował o wybór spokojnie rozwijającej się Polski, a nie Polski awantury

Podczas wiecu w Świeciu — poza zwolennikami Zjednoczonej Prawicy i prezydenta Andrzeja Dudy, pojawili się także przeciwnicy, którzy demonstrowali swoje niezadowolenie z ostatnich pięciu lat prezydentury.

Przed przyjazdem do Świecia premier spacerował i spotykał się z sympatykami w Chełmnie — mieście zakochanych. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk