Duda: Absolutnie nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych

Paweł Skutecki6 lipca, 202013 min

Szczepienia na koronawirusa absolutnie nie powinny być obowiązkowe – powiedział prezydent Andrzej Duda. Dodał, że szczepienia powinny być nieodpłatnie dostępne przede wszystkim dla seniorów.

Podczas debaty w Końskich (woj. świętokrzyskiej) prezydent został zapytany o szczepionki na Covid-19. Odpowiedział, że szczepionka na koronawirusa była jednym z tematów jego niedawnej wizyty w Stanach Zjednoczonych i rozmów z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Podkreślił, że jest współpraca obu krajów w tej sprawie.

„Nie ukrywam, że mam nadzieję, że rzeczywiście ten lek zostanie tam właśnie – w Stanach Zjednoczonych opracowany i że my dzięki tej współpracy będziemy tymi, którzy w pierwszej kolejności będą mogli z niego skorzystać” – powiedział. „Kto współpracuje, kto współdziała, kto współuczestniczy w badaniach, w sposób oczywisty dla mnie jest uprawniony do tego, żeby być wśród tych pierwszych, którzy później korzystają z tego dobrodziejstwa” – dodał.

„Jeżeli chodzi o szczepionkę. Absolutnie nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych. Powiem państwu otwarcie: ja osobiście nigdy się nie zaszczepiłem na grypę” – mówił. „Miałem oczywiście różne szczepienia jako dziecko i później jako dorosły chłopak, ale na grypę się nigdy nie szczepiłem i nie chce się szczepić” – powiedział.

„Uważam, że szczepienia na koronawirusa absolutnie nie powinny być obowiązkowe” – oświadczył prezydent. „Kto chce, jeżeli będzie szczepionka, niech się zaszczepi, ale kto nie chce – to jest jego osobista decyzja” – dodał.

Andrzej Duda zaznaczył, że czy to będzie lek czy szczepienia na koronawirusa, to w pierwszej kolejności powinien być on dostępny dla seniorów. „Bo oni są grupą największego ryzyka i powinien być dostępny nieodpłatnie” – podkreślał. (PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

One comment

  • Ela

    7 lipca, 2020 at 10:32 am

    Dobrze! XD to teraz wycofaj pan przymus szczepień wśród dzieci bo nie dość że szczepionki są nieskuteczne(nadal mozna sie zarazić od osoby chorej tym na co byłeś szczepiony czyli nie masz odporności) to jeszcze wywołują epilepsje autyzm i tworzą warzywka z ludzi! Przez glin w szczepionkach miałam napady epilepsji w wieku 3lat, za leczenie musiała płacić moja mama mimo że nie miała pieniędzy ani wpływu na to że jest przymus szczepień. Dobrze że skończyło sie tylko na tym. Jakby dawali ulotki to nikt by tego świństwa nie brał.

Leave a Reply

Koszyk