PolitykaBudka: składamy wniosek o powołanie komisji śledczej ds. nieprawidłowości przy zamówieniach związanych z epidemią

Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Składamy wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej ds. wyjaśnienia nieprawidłowości związanych z realizacją zamówień na sprzęt do walki z epidemią koronawirusa i COVID-19 – poinformował w poniedziałek szef klubu KO Borys Budka.

Budka mówił na konferencji prasowej w Sejmie, że obserwujemy „bulwersujące zdarzenia”, a „każdy nieomal dzień przynosi kolejne doniesienia o możliwych nadużyciach, a nawet popełnieniu przestępstw przez funkcjonariuszy publicznych” w związku z epidemią koronawirusa.

„W imieniu Koalicji Obywatelskiej chciałbym poinformować, że składamy wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej ds. wyjaśnienia nieprawidłowości związanych z realizacją zamówień w obszarze COVID-19” – poinformował Budka.

Dodał, że doniesienia o nieprawidłowościach rozpoczęły się od kwestii zamówień na maseczki ochronne, potem była sprawa zamówień MZ na respiratory.

Jak mówił, od sprawy ewentualnych nieprawidłowości dzisiejsza opozycja rozpoczyna proces rozliczania „państwa PiS”. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

trzynaście + szesnaście =