PolskaDuda: będę w awangardzie tych, którzy bronią małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny

Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Jeżeli pojawią się wadliwe interpretacje dotyczące zapisu o małżeństwie jako związku kobiety i mężczyzny, to będę w absolutnej awangardzie tych, którzy będą walczyli, aby ten zapis stał się jeszcze bardziej twardy i jednoznaczny – oświadczył w piątek prezydent Andrzej Duda.

Prezydent był pytany podczas sesji „Q&A” na Facebooku, czy w polskie konstytucji trzeba wprowadzić przepisy zwiększające ochronę prawną małżeństwa, czyli związku kobiety i mężczyzny.

„Jeżeli będą zakusy na to, żeby tutaj cokolwiek zepsuć lub stworzyć jakąś wypaczającą rzeczywistą treść konstytucji interpretację tego przepisu, to faktycznie trzeba będzie tutaj to wzmocnić i wtedy na pewno (…) ja będę w absolutnej awangardzie tych, którzy będą walczyli, aby ten zapis stał się jeszcze bardziej twardy i jeszcze bardziej jednoznaczny, jeżeli będzie taka potrzeba, ale w moim przekonaniu takiej potrzeby nie ma” – odpowiedział Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił też, że zapis art. 18 konstytucji dotyczący zasad ochrony rodziny jest jasny. „Państwo polskie chroni rodzinę, państwo polskie ma pod szczególną opieką macierzyństwo i małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny” – przypomniał prezydent.

Zwrócił też uwagę, że ma świadomość iż wobec definicji małżeństwa tak określonej w konstytucji „pojawiają się różnego rodzaju interpretacje, które próbują szukać jakichś innych rozwiązań”. „Ale według mnie to jest sprzeczne z rzeczywistą intencją jaką miał ustrojodawca” – dodał prezydent. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

jedenaście − 6 =