Trzaskowski: Tusk odszedł z polityki. Czas na Jarosława Kaczyńskiego

Paweł Skutecki3 lipca, 20204 min

Donald Tusk odszedł z polityki, dziś jest czas na to, żeby z polityki odszedł też Jarosław Kaczyński – mówił w piątek w Zduńskiej Woli kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski.

Trzaskowski przekonywał, że właśnie w Zduńskiej Woli widzi, że ma wielkie szanse na zwycięstwo. „Najbardziej mnie cieszy, że widzę tutaj absolutnie cały przekrój jeśli chodzi o pokolenia, dawno nie widziałem tylu uśmiechniętych twarzy, jak się na was patrzy serce rośnie i wiemy, że wygramy na bank, jest już dzisiaj bardzo blisko” – powiedział. „Jedno co widać, że jesteście gotowi na prezydenta, który chce przede wszystkim łączyć, który będzie silny i niezależny” – dodał.

Podkreślał, że w prezydencie Dudzie podoba mu się to, że jeździ na nartach, bo sam też jeździ, ale dziś potrzeba „odważnej dyskusji, o tym co dalej”. „Ktoś, kto łamał konstytucję, kto po nocach podpisywał ustawy, kto próbował upolitycznić ze swoimi kolegami i koleżankami partyjnymi sądy, kto próbował upolitycznić każdą niezależną instytucję, ktoś kto atakuje samorządy, które najlepiej wiedzą, jak wydawać nasze wspólne pieniądze, ten ktoś będzie nam opowiadał o wolności?” – pytał.

„Panie prezydencie, od Jarosława Kaczyńskiego naprawdę lepiej nie brać korepetycji z wolności” – przekonywał.

Podkreślał, że ma też już dość sporów z przeszłości. „Mówiłem o tym w Łodzi, jestem absolutnie gotów na zmianę, jestem gotów żeby powiedzieć, że przeminęła już era starszych polityków, Donald Tusk odszedł z polityki, czas na to, by z polityki odszedł Jarosław Kaczyński” – mówił.

Kandydat na prezydenta przypominał też w Zduńskiej Woli o programie wymiany starych pieców węglowych. „Wiem co to znaczy miasto, gdzie smogu jest za dużo. Moja żona jest ze Śląska, w Warszawie też czasami mamy problemy. Dzisiaj mówię jasno: musimy sobie radzić ze smogiem, musimy walczyć z kryzysem klimatycznym, ale nie tak jak do tej pory, żeby tylko o tym mówić. Tylko trzeba każdej polskiej rodzinie dać dotacje, pieniądze na wymianę pieca, my to robimy to w Warszawie, pan prezydent robi tutaj, ale tych pieniędzy może być więcej, żeby wymienić wszystkie piece węglowe, żeby zainstalować baterie słoneczne” – mówił. (PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Koszyk