Mural z Trzaskowskim według projektu Sasnala na ścianie budynku w Katowicach

Mural z wizerunkiem Rafała Trzaskowskiego autorstwa jednego z najbardziej cenionych polskich malarzy współczesnych Wilhelma Sasnala pojawił się w środę na ścianie jednego z budynków dzielnicy Dąb w Katowicach.

„Postanowiliśmy wprowadzić trochę sztuki ulicznej w krajobraz miejski Katowic. To nasza, lokalna inicjatywa. Mamy oczywiście zgodę administratora budynku” – powiedział PAP Łukasz Borkowski ze sztabu Rafała Trzaskowskiego.

„Uważamy, że reklama – także ta polityczna – może przybierać estetyczne, atrakcyjne i niesztampowe formy” – dodał Borkowski.

Wilhelm Sasnal popiera Rafała Trzaskowskiego jako kandydata na prezydenta RP i stworzył grafikę z jego wizerunkiem specjalnie na potrzeby kampanii. Znalazła się ona też na koszulkach sztabowców kandydata Koalicji Obywatelskiej.

Mural namalował na budynku przy ulicy Krzyżowej Artur Wabik, artysta sztuk wizualnych związany ze street artem, autor wielu murali i instalacji w przestrzeni publicznej. Według Łukasza Borkowskiego akcja spotkała się z pozytywnymi reakcjami mieszkańców dzielnicy. „Przechodnie sympatycznie reagowali widząc jak malujemy. Miło, że mogliśmy stworzyć coś atrakcyjnego w okolicy” – powiedział. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk