PolskaDuda w Drawsku: chcę chronić rodzinę rozumianą jako związek kobiety i mężczyzny

Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Prezydent Andrzej Duda zadeklarował, że chce chronić rodzinę rozumiana jako związek kobiety i mężczyzny. Powtórzył, że sprzeciwia się – jak mówił – „seksualizacji” dzieci i adopcji dzieci przez pary jednopłciowe.

„Chcę chronić i wspierać rodzinę nadal. Ja się absolutnie nie godzę i nie zgodzę na żadne eksperymenty na naszych dzieciach, na ich seksualizację, na jakiekolwiek adopcje przez pary jednopłciowe. Nie ma tego, nie ma takiej możliwości” – wołał Duda we wtorek na wiecu wyborczym w Drawsku Pomorskim (Zachodniopomorskie).

„Absolutnie nie ma zgody na żadne agresywne programy edukacji seksualnej, na to, żeby uczyły tego jakieś instytucje, które nie są instytucjami szkolnymi, co dzieje się poza kontrola rodziców i bez ich zgody” – mówił. Dodał, że musi być chronione konstytucyjne prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie z przekonaniami rodziców, co jego zwolennicy przyjęli okrzykami „tu jest Polska”.

Duda odniósł sie także do zagadnienia wolności słowa. „Dlaczego ja mam przemilczać to, przepraszam, że w konstytucji polskiej jest napisane, ze małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny, i ja się na nic innego nie godzę. Jeżeli żyjemy w wolnym kraju, mam prawo to mówić, i to głośno” – powiedział. Dodał, że wolność słowa ma znaczenie fundamentalne, ale oznacza ona „dość fałszywej poprawności politycznej”.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

1 × 2 =