Duda: od 2015 r. 1,2 mln ludzi udało się wyprowadzić ze skrajnego ubóstwa

Od 2015 r. 1,2 mln ludzi udało się wyprowadzić naszymi decyzjami ze skrajnego ubóstwa; tak niskiego poziomu ubóstwa w Polsce, jak jest teraz, nie było jeszcze nigdy w historii – powiedział w środę w Drawsku Pomorskim (woj. zachodniopomorskie) prezydent Andrzej Duda.

Ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda prosił mieszkańców o wsparcie w II turze wyborów prezydenckich; mówił, że od 2015 r., od kiedy został głową państwa, znacznie zmniejszono ubóstwo.

„Od 2015 r. 1,2 mln ludzi naszymi decyzjami udało się wyprowadzić ze skrajnego ubóstwa, tak niskiego poziomu ubóstwa w Polsce, jak jest teraz, nie było jeszcze nigdy w historii, nigdy. O to właśnie chodzi, to po to jest ta polityka – nastawiona na rodzinę i zwykłego człowieka. Proszę, żebyście państwo mnie wsparli, bo chcę ją kontynuować, to czy będzie mogła być kontynuowana rozstrzygnie się dokładnie 12 lipca” – mówił Duda.

Dodał, że polityka powinna oznaczać dbałość o każdą grupę społeczną. „Zawsze powtarzam, pod biało-czerwoną flagą, naszą, z uśmiechem, z godnością, jest miejsce dla każdego z naszych rodaków” – podkreślił prezydent.

Jak mówił, chce wolnej Polski, w której wszyscy są wolni. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk