Cieszyński: nie ma planu, aby szczepionka na COVID-19 była obowiązkowa

Na ten moment nie planu, by szczepionka na COVID-19, gdyby została stworzona, była obowiązkowa – powiedział w środę wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Wiceminister był pytany na briefingu w Warszawie m.in. o wyniki badania, z którego wynika, że 37 proc. Polaków skorzystałoby ze szczepionki przeciw COVID-19, gdyby była dostępna. Badanie zostało przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia od 2 do 9 czerwca 2020 r. 28 proc. ankietowanych zadeklarowało, że nie skorzystałoby ze szczepionki, a 34 proc. nie miało zdania.

„Na ten moment – jeśli chodzi o szczepionkę na koronawirusa – możemy powiedzieć, tak samo jak w przypadku innych szczepień, że wszystkie, które są dopuszczane przez resort mają potwierdzoną wartość medyczną” – powiedział Cieszyński.

Pytany, czy są plany obowiązkowych szczepień na COVID-19, wiceminister przekazał, że „nie ma na ten moment takiego planu, by było to szczepienie obowiązkowe”.

„Wszelkie decyzje zapadają wtedy, kiedy szczepionka jest dostępna i jest komplet informacji. Wtedy można podjąć decyzję w 100 proc. rzetelnie. Na ten moment takich planów nie ma” – dodał.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • Sol

    1 lipca, 2020 at 2:19 pm

    Jak oni mnie denerwują!!! Jeszcze dwa miesiące temu teksty o nowej rzeczywistości, NWO, noszeniu masek aż do wynalezienia szczepionki i szczepienie wszystkich obowiązkowo, najlepiej z chipem i śledzącą aplikacją. U nas w mieście szwadrony policji szturmują markety i nakładają mandaty dla każdego, kto nie ma maseczki, a nie wygląda na zbyt chorego. Każdy sklep przy wejściu zawiesił kartkę, że bez maski nie wpuszczają. Dzięki „tarczy” ojciec rodziny przynosi o 1000zł+ mniej wypłaty domu, a jedzenie drożeje! Mam ochotę zagłosować na obrzydliwego Trzaskowskiego, żeby PIS wreszcie upadł!!!

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk