Szef MON: odkąd prezydent Duda objął urząd w 2015 r. Wojsko Polskie się rozwija

Karol Kwiatkowski29 czerwca, 202012 min

Odkąd prezydent Andrzej Duda objął swój urząd w 2015 roku Wojsko Polskie się rozwija – powiedział w poniedziałek szef MON Mariusz Błaszczak. Według niego, obecnie WP rozrasta się liczebnie, wyposażone jest w najnowocześniejszy sprzęt i świetnie współpracuje z wojskami sojuszniczymi.

W poniedziałek prezydent wręczył w Brodnicy nominację na generała broni zastępcy szefa Sztabu Generalnego WP gen. dyw. Krzysztofowi Królowi, a nominację na generała brygady szefowi Zarządu Obrony przed Bronią Masowego Rażenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych płk. Jarosławowi Stockiemu.

Uczestniczący w uroczystości też minister obrony stwierdził, że te dwie nominacje pokazują w jakim stanie jest dziś Wojsko Polskie i że odkąd prezydent Duda objął w 2015 r. urząd Wojsko Polskie się rozwija.

„Minęły te czasy – mam nadzieję, że już nigdy nie wrócą – kiedy jednostki wojskowe były likwidowane, kiedy liczba żołnierzy Wojska Polskiego z roku na rok była coraz niższa. Dziś jest dokładnie przeciwnie. Wojsko rozrasta się liczebnie, Wojsko Polskie wyposażane jest w najnowocześniejszy sprzęt, Wojsko Polskie świetnie współpracuje z wojskami sojuszniczymi, szczególnie z wojskiem Stanów Zjednoczonych” – mówił Błaszczak. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

 • Marcin

  8 grudnia, 2020 at 10:23 am

  „Odkąd prezydent Andrzej Duda objął swój urząd w 2015 roku Wojsko Polskie się rozwija – powiedział w poniedziałek szef MON Mariusz Błaszczak”

  Odrazu staliśmy się drugą armią w NATO tuż za US Army…Potęga…Siła…Zbawcy świata…
  Klękajcie narody!!!
  co mamy?
  WOT?
  Chcieli zrobić Waffen-SS…
  Wyszedł im Volkssturm… 🙂
  Gwardia Narodowa z „Bożej łaski”
  Litości…

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk