PolskaSzef MON: odkąd prezydent Duda objął urząd w 2015 r. Wojsko Polskie się rozwija

Karol Kwiatkowski Karol Kwiatkowski29 czerwca, 20202 min

Odkąd prezydent Andrzej Duda objął swój urząd w 2015 roku Wojsko Polskie się rozwija – powiedział w poniedziałek szef MON Mariusz Błaszczak. Według niego, obecnie WP rozrasta się liczebnie, wyposażone jest w najnowocześniejszy sprzęt i świetnie współpracuje z wojskami sojuszniczymi.

W poniedziałek prezydent wręczył w Brodnicy nominację na generała broni zastępcy szefa Sztabu Generalnego WP gen. dyw. Krzysztofowi Królowi, a nominację na generała brygady szefowi Zarządu Obrony przed Bronią Masowego Rażenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych płk. Jarosławowi Stockiemu.

Uczestniczący w uroczystości też minister obrony stwierdził, że te dwie nominacje pokazują w jakim stanie jest dziś Wojsko Polskie i że odkąd prezydent Duda objął w 2015 r. urząd Wojsko Polskie się rozwija.

„Minęły te czasy – mam nadzieję, że już nigdy nie wrócą – kiedy jednostki wojskowe były likwidowane, kiedy liczba żołnierzy Wojska Polskiego z roku na rok była coraz niższa. Dziś jest dokładnie przeciwnie. Wojsko rozrasta się liczebnie, Wojsko Polskie wyposażane jest w najnowocześniejszy sprzęt, Wojsko Polskie świetnie współpracuje z wojskami sojuszniczymi, szczególnie z wojskiem Stanów Zjednoczonych” – mówił Błaszczak. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Karol Kwiatkowski

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

6 + 7 =