Władysław Kosiniak-Kamysz: Zmieniliśmy siebie i poszliśmy do przodu

Paweł Skutecki26 czerwca, 20203 min

Trzeba zmieniać siebie, by zmieniać Polskę; postawiliśmy na gospodarność i ludzi ciężkiej pracy, wyciągnęliśmy wnioski z niedociągnięć i poszliśmy do przodu – podkreślił na finiszu kampanii wyborczej w Końskich (woj. świętokrzyskie) kandydat PSL na prezydenta Władysław Kosiniak Kamysz.

Prezes PSL dziękował też swoim zwolennikom w czasie spotkania w woj. świętokrzyskim za wsparcie i szansę jaką otrzymał jako 38-latek. „Chłopak ruchu ludowego, z PSL, Koalicji Polskiej, z Krakowa, z Powiśla Dąbrowskiego, z Podkarpacia” – mówił o swoich przekonaniach i miejscach, z których się wywodzi. „Daliście mi szansę, bym mógł startować o najwyższy urząd w Polsce – prezydenturę” – zwrócił się do swoich sympatyków.

Nawiązał też do początku kampanii wyborczej, którą rozpoczął w listopadzie w Wierzchosławicach. Jak dodał, był przekonany, że Polska potrzebuje zmiany, a umacniał go fakt stworzenia Koalicji Polskiej w ostatnich wyborach parlamentarnych. „Połączyliśmy różne środowiska, przyjęliśmy program obywatelski. Zmieniliśmy siebie, bo siebie trzeba zmieniać, żeby zmieniać. Wyciągnęliśmy wnioski z naszych niedociągnięć i poszliśmy do przodu” – zauważył Kosiniak-Kamysz.

Równocześnie dodał, że jego ugrupowanie postawiło „na przedsiębiorczość, gospodarność, na ludzi ciężkiej pracy. Na rolę obywatela jako gospodarza” i odwołało się do swoich korzeni. „Wiem, że to była i jest dobra droga, która łączy, a nie dzieli, która szuka porozumienia i daje nadzieję” – mówił kandydat na prezydenta.

Wyraził też przekonanie, że dał wielu ludziom nadzieję.(PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk