Kosiniak-Kamysz: szanując różnorodność zbuduję jedność

Magdalena Targańska26 czerwca, 20203 min

Trzeba wybrać tych, którzy zatrzymają „ciężką chorobę nienawiści”; w różnorodności, szanując różnorodność, zbuduję jedność – przekonywał w piątek w Rzeszowie kandydat Koalicji Polskiej na prezydenta, szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Podczas spotkania wyborczego na rynku w Rzeszowie Kosiniak-Kamysz mówił, że w zbliżających się wyborach „trzeba wybrać tych, którzy zatrzymają ciężką chorobę nienawiści”. „To nie tylko koronawirus jest problemem w Polsce, nie tylko zapaść w ochronie zdrowia, długie kolejki, brak diagnostyki, ale problemem wielkim jest ciężka choroba nienawiści, która zatruła serca i umysły” – mówił szef ludowców.

Podkreślił, że nie jest to wina Polaków, obywateli RP, ale tych, którzy „ten jad nienawiści sączą” i że nie wolno się na to zgadzać.

„Bo doprowadzimy do upadku. Bo podzielony naród to naród słaby, naród słaby długotrwale to naród bezbronny, naród bezbronny to upadające państwo i jego struktury” – mówił Kosiniak-Kamysz.

Zapewniał, że on jako lekarz, ale też jako polityk, samorządowiec, jest gotowy, „żeby tę tkankę rozdartą na pół, Polskę przeciętą, rozdartą na pół, zszyć precyzyjnie nicią chirurgiczną”.

„Wierzę w lepszą Polskę i wierzę, że ona tylko przy naszym ogromnym zaangażowaniu jest możliwa. Przy budowaniu wspólnoty od przedszkolaka do seniora, tylko taka, gdzie dla każdego jest godne miejsce. I w tej różnorodności, szanując tę różnorodność zbuduję jedność” – zapewniał Kosiniak-Kamysz. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk