Prezydenci USA i RP rozmawiali o szczepionce na koronawirusa

Paweł Skutecki24 czerwca, 20203 min

Prezydent USA Donald Trump powiedział w środę, że Polska uzyska szybki dostęp do szczepionki na koronawirusa. „Pracujemy nad nią bardzo mocno; być może czeka nas wkrótce piękna niespodzianka” – mówił.

Prezydenci Polski i USA: Andrzej Duda i Donald Trump zostali zapytani na konferencji prasowej, czy jest szansa, by Polska uczestniczyła w opracowywaniu i uzyskała wczesny dostęp zarówno do szczepionki, jak i leków na koronawirusa. „Pracujemy bardzo mocno nad jednym i drugim, znajdujemy świetne odpowiedzi. Myślę, że czeka nas bardzo fajna i piękna niespodzianka, szybciej niż mogliście się państwo spodziewać” – powiedział Trump.Podkreślił, że Polska będzie angażowana „zarówno z punktu widzenia pomocy, jak i z punktu widzenia opieki nad Polakami, kiedy już będziemy mieli tę szczepionkę”. „Myślę, że będzie to bardzo szybko” – dodał.

Prezydent Duda wskazywał, że Polska zaangażowała się we współpracę i „sojusznicze wspieranie – choćby w symbolicznym wymiarze – Stanów Zjednoczonych w walce z koronawirusem”.

„W oczywisty sposób zakładam, że biorąc udział w pracach badawczych i tym samym będąc współtwórcami tych leków i szczepionek, Polacy będą mogli liczyć na to, że będą one dostępne dla Polaków jak najwcześniej” – powiedział Duda. Dodał, że taka jest jego intencja we współpracy z USA, aby jak najszybciej doprowadzić do tego, żeby szczepionki na koronawirusa były dostępne dla Polaków i innych społeczeństw.(PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk