PolskaPrezydent Andrzej Duda otrzymał nagrodę Człowieka Roku 2019 „Tygodnika Solidarność”

Magdalena Targańska23 czerwca, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Idea Solidarności polega na tym, by bronić praw pracowniczych z pożytkiem dla budowy systemu społecznej gospodarki rynkowej; ja wziąłem sobie to do serca i stąd moja dobra współpraca z Solidarnością – powiedział prezydent Andrzej Duda odbierając nagrodę Człowieka Roku 2019 „Tygodnika Solidarność”.

„To wyjątkowe wyróżnienie, że właśnie +Tygodnik Solidarność+ – pismo tak bliskie sercu mojego prezydenta, o którym za co dziękuje, tutaj wielokrotnie wspominano – Lecha Kaczyńskiego przyznaje mi tę wyjątkową nagrodę” – powiedział prezydent Duda odbierając we wtorek nagrodę.

Dziękował za określenie go prezydentem przyjaznym pracownikom. „Ale chcę podkreślić w tym kontekście bardzo mocno jedno – miałem szczęście i jestem szczęśliwcem, że przez te pięć lat mojej prezydentury zawsze był rząd, który także chciał realizować te zobowiązania i który rozumiał, co to znaczy +Solidarność+, jakie jest zadanie +Solidarności+ i jaka jest jej rola” – zaznaczył prezydent.

W jego ocenie idea Solidarności polega na tym, żeby bronić praw pracowniczych. „Ale bronić ich w taki sposób, żeby działo się to z pożytkiem dla gospodarki i z pożytkiem dla budowy systemu rzeczywiście społecznej gospodarki rynkowej” – zaznaczył prezydent.

„Ja sobie to ogromnie wziąłem do serca. I dlatego myślę, ta moja współpraca z Solidarnością tak dobrze się układała” – dodał.

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dwa × jeden =