Prezydent Andrzej Duda otrzymał nagrodę Człowieka Roku 2019 „Tygodnika Solidarność”

Magdalena Targańska23 czerwca, 20202 min

Idea Solidarności polega na tym, by bronić praw pracowniczych z pożytkiem dla budowy systemu społecznej gospodarki rynkowej; ja wziąłem sobie to do serca i stąd moja dobra współpraca z Solidarnością – powiedział prezydent Andrzej Duda odbierając nagrodę Człowieka Roku 2019 „Tygodnika Solidarność”.

„To wyjątkowe wyróżnienie, że właśnie +Tygodnik Solidarność+ – pismo tak bliskie sercu mojego prezydenta, o którym za co dziękuje, tutaj wielokrotnie wspominano – Lecha Kaczyńskiego przyznaje mi tę wyjątkową nagrodę” – powiedział prezydent Duda odbierając we wtorek nagrodę.

Dziękował za określenie go prezydentem przyjaznym pracownikom. „Ale chcę podkreślić w tym kontekście bardzo mocno jedno – miałem szczęście i jestem szczęśliwcem, że przez te pięć lat mojej prezydentury zawsze był rząd, który także chciał realizować te zobowiązania i który rozumiał, co to znaczy +Solidarność+, jakie jest zadanie +Solidarności+ i jaka jest jej rola” – zaznaczył prezydent.

W jego ocenie idea Solidarności polega na tym, żeby bronić praw pracowniczych. „Ale bronić ich w taki sposób, żeby działo się to z pożytkiem dla gospodarki i z pożytkiem dla budowy systemu rzeczywiście społecznej gospodarki rynkowej” – zaznaczył prezydent.

„Ja sobie to ogromnie wziąłem do serca. I dlatego myślę, ta moja współpraca z Solidarnością tak dobrze się układała” – dodał.

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk