PolitykaRzeczniczka ratusza o plakatach z klepsydrą: nie ma zgody na takie wyrażanie opinii

Karol Kwiatkowski21 czerwca, 20203 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Rzeczniczka warszawskiego ratusza Karolina Gałecka poinformowała, że miasto usuwa już nielegalne plakaty imitujące klepsydrę, na których widnieje nazwisko prezydenta Andrzeja Dudy. Nie ma i nie będzie naszej zgody na wyrażanie opinii w ten sposób – podkreśliła.

O tym, że w kilku miejscach Warszawy rozklejono plakaty imitujące klepsydrę, na których jako osobę zmarłą wskazano prezydenta Andrzeja Dudę, napisał portal TVP Info.

„Z żalem zawiadamiamy, po 5 latach kpin z urzędu odchodzi Rezydent Duda, poddany Kaczyńskiego, gardzący uczciwymi ludźmi” – wskazano na plakatach, uzupełnionych logiem Prawa i Sprawiedliwości, przy czym literę „i” zastąpiono środkowym palcem, zaś „S” – symbolem dolara.

„Pożegnanie odbędzie się w dniach 28 czerwca i 12 lipca 2020 r. Zapraszamy wszystkich obywateli. Pogrążona w żalu Nietykalna Kasta +Lepszego Sortu+” – uzupełniono. Daty oznaczają pierwszą i ewentualną drugą turę wyborów prezydenckich.

„Nie ma i nie będzie naszej zgody na wyrażanie opinii w ten sposób. Są to niedopuszczalne zachowania, które zawsze będziemy piętnować. Zleciliśmy już natychmiastowe usunięcie nielegalnych plakatów” – podkreśliła na Twitterze rzeczniczka warszawskiego ratusza Karolina Gałecka.

W kolejnym wpisie dodała, że zgodnie z zapowiedzią plakaty są już usuwane. „Wszystkie wzdłuż ul. Marszałkowskiej zostały już zdjęte. Patrole sprawdzają również inne miejsca” – czytamy.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

16 + dziewiętnaście =