Rzeczniczka ratusza o plakatach z klepsydrą: nie ma zgody na takie wyrażanie opinii

Karol Kwiatkowski21 czerwca, 20203 min

Rzeczniczka warszawskiego ratusza Karolina Gałecka poinformowała, że miasto usuwa już nielegalne plakaty imitujące klepsydrę, na których widnieje nazwisko prezydenta Andrzeja Dudy. Nie ma i nie będzie naszej zgody na wyrażanie opinii w ten sposób – podkreśliła.

O tym, że w kilku miejscach Warszawy rozklejono plakaty imitujące klepsydrę, na których jako osobę zmarłą wskazano prezydenta Andrzeja Dudę, napisał portal TVP Info.

„Z żalem zawiadamiamy, po 5 latach kpin z urzędu odchodzi Rezydent Duda, poddany Kaczyńskiego, gardzący uczciwymi ludźmi” – wskazano na plakatach, uzupełnionych logiem Prawa i Sprawiedliwości, przy czym literę „i” zastąpiono środkowym palcem, zaś „S” – symbolem dolara.

„Pożegnanie odbędzie się w dniach 28 czerwca i 12 lipca 2020 r. Zapraszamy wszystkich obywateli. Pogrążona w żalu Nietykalna Kasta +Lepszego Sortu+” – uzupełniono. Daty oznaczają pierwszą i ewentualną drugą turę wyborów prezydenckich.

„Nie ma i nie będzie naszej zgody na wyrażanie opinii w ten sposób. Są to niedopuszczalne zachowania, które zawsze będziemy piętnować. Zleciliśmy już natychmiastowe usunięcie nielegalnych plakatów” – podkreśliła na Twitterze rzeczniczka warszawskiego ratusza Karolina Gałecka.

W kolejnym wpisie dodała, że zgodnie z zapowiedzią plakaty są już usuwane. „Wszystkie wzdłuż ul. Marszałkowskiej zostały już zdjęte. Patrole sprawdzają również inne miejsca” – czytamy.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk