Prezydent o rządach PO-PSL: byli gorszym wirusem niż koronawirus

Karol Kwiatkowski21 czerwca, 20202 min

Prezydent Andrzej Duda, który w niedzielę spotkał się z mieszkańcami Krakowa powiedział, że rządy PO-PSL były gorszym wirusem niż koronawirus. Przytoczył dane dotyczące bezrobocia, które – jak mówił – w 2015 r. wynosiło 9 proc., a obecnie – w czasie epidemii – to 6 proc.

Prezydent podkreślając potrzebę realizacji wielkich inwestycji w Polsce, zwrócił uwagę na kryzys wywołany epidemią koronawirusa w Polsce.

„Dopadła nas epidemia koronawirusa, gospodarka znalazła się w zagrożeniu… Nie zastanawialiśmy się, wprowadziliśmy programy tarczy antykryzysowej. Miliard złotych dziennie wypłacany jest polskim przedsiębiorcom po to, by ratowali miejsca pracy” – mówił.

Prezydent odniósł się przy tym do rządów poprzedników. „Spójrzcie państwo na karty historii. Popatrzcie państwo, że 2015 roku, kiedy przejmowaliśmy władzę od koalicji PO-PSL, bezrobocie wynosiło ponad 9 procent. W najgorszym czasie momencie pandemii koronawirusa bezrobocie wzrosło do 6 procent, czyli było niższe niż wtedy, kiedy oni rządzili. Byli gorszym wirusem niż, proszę państwa, koronawirus” – powiedział prezydent Andrzej Duda.

„Dla polskiej gospodarki byli gorsi niż koronawirus” – powtórzył prezydent, przekonując, że obecne rządy, dzięki „mądrej polityce” osłaniają miliony miejsc pracy. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk