Tajemnicze spoty wyborcze

Karol Kwiatkowski19 czerwca, 20204 min

W Internecie pojawiły się spoty, których prawdopodobnym zadaniem jest ośmieszenie pewnej grupy wyborców.

– Te spoty nie są skierowane do nowych wyborców, a twardego elektoratu PO. Mają poruszyć wspólny rdzeń, który łączy tych ludzi, czyli nienawiść do PiS, poprzez karykaturyzację – powiedział portalowi tvp.info Maciej Świrski. Podkreśla, że po takich akcjach ataki na domy działaczy PiS czy kodziarze jeżdżący za prezydentem po całej Polsce to nie przypadek.

Nie do końca wiadomo, kto stoi za wypuszczeniem do sieci agresywnych nagrań, ale chętnie udostępniają je m.in. politycy PO. – Każdy myślący wyborca wie, o co tutaj chodzi. Niestety istnieją patologiczne odruchy nienawiści wobec zwolenników PiS, co ostatnio widzieliśmy – podkreśla Maciej Świrski, prezes Reduty Dobrego Imienia.

Rafał Ziemkiewicz się zastanawia: „Czy to jest naprawdę oficjalny materiał komitetu wyborczego kandydata, który wdzięczy się na wiecach opowiadając, że dość już tej nienawiści i pogardy, szanujmy się nawzajem, skończmy z podziałami itd.? Tak tylko pytam…”

Rafał Otoka Frąckiewicz po obejrzeniu spotu: „Obejrzałem to z wytrzeszczonymi oczyma. Ba, dalej nie potrafię wycedzić słowa. Co To Kura Jest??? :)”

Opowiedział mu Ziemkiewicz:”To jest wgląd w mózg Trzaskowskiego i jego towarzystwa. Każdy powinien skorzystać z okazji, by tam zajrzeć, choć to raczej przykre przeżycie. Obejrzyjcie koniecznie.”

Waldemar Kuczyński stwierdził, że to: „Przypuszczalnie prowokacja z kręgów dobrej zmiany, by dać do ręki materiał propagandzistom z Kurwizji i okolicznych mediów i dziennikarzy, jak to opozycja obraża Polaków.”

Przypominamy, że tydzień temu portal wpolityce.pl ujawnił, że jedna z agencji statystów poszukiwała ludzi do spotu Rafała Trzaskowskiego. Role miały być zgodne z negatywnym stereotypem konserwatywnych wyborców. Minął tydzień i w sieci zaczęły rozprzestrzeniać się spoty, uderzające w wyborców przedstawionych w skrajnie negatywny sposób.

Kto jest autorem? Nie wiadomo. Będziemy informować o nowych faktach w tej sprawie.

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk