Rafał Trzaskowski pozywa TVP; domaga się przeprosin i 100 tys. zł na WOŚP

Karol Kwiatkowski17 czerwca, 20203 min

Pozew cywilny o naruszenie dóbr osobistych przeciwko TVP wniósł w środę do stołecznego sądu okręgowego prezydent Warszawy, kandydat KO w wyborach prezydenckich Rafał Trzaskowski. Polityk domaga się od telewizji publicznej przeprosin i wpłaty 100 tys. zł na WOŚP.

O złożeniu pozwu poinformował w środę na konferencji prasowej członek sztabu wyborczego kandydata KO Cezary Tomczyk. Jak podkreślił, powodem złożenia pozwu są nieprawdziwe oceny nie mające uzasadnienia w faktach, które na temat Trzaskowskiego miała w maju i czerwcu br. podawać telewizja publiczna. Jak dodał chodzi o materiały dotyczące m.in. awarii oczyszczalni „Czajka”, czy zarządzania biurem warszawskiego ratusza.

Jak dowiedziała się PAP, w pozwie Trzaskowski domaga się pięciokrotnego zamieszczenia przeprosin przed głównym wydaniem „Wiadomości” oraz wpłaty 100 tys. zł zadośćuczynienia na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tomczyk przekazał też, że w pozwie wskazano listę świadków, wśród których są m.in. Jacek Kurski, Samuel Pereira, Danuta Holecka i Michał Adamczyk.

Jak zaznaczył „każdego dnia z telewizji publicznej płyną na Polaków hektolitry kłamstw i pomyj”. Dodał, że w ciągu ostatnich lat wiele grup społecznych było obrażanych. Poseł wskazał, że tym pozwem Trzaskowski „staje w obronie wszystkich Polaków, którzy byli szkalowani przez TVP w ciągu ostatnich pięciu lat”.

„Nie może być tak, że telewizja publiczna, która jest finansowana z pieniędzy podatników niszczy poszczególne jednostki i całe grupy społeczne.(…) Dzisiaj trzeba w tej sprawie powiedzieć stanowcze dość” – oświadczył Tomczyk.

Poseł podkreślił, że Telewizja Polska należy do wszystkich Polaków. „Telewizja Polska to misja publiczna, której od 5 lat w TVP widać bardzo niewiele. Telewizja Polska to wartości i budowanie przez 30 lat marki, która w ciągu ostatnich 5 lat została zniszczona i sponiewierana” – ocenił poseł.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk