Mosbacher: USA i Polskę łączy bardzo silna więź; łączy ona też prezydentów Trumpa i Dudę

Magdalena Targańska17 czerwca, 20202 min

Stany Zjednoczone i Polskę łączy bardzo silna więź; ta więź bardzo mocno łączy też prezydentów Donalda Trumpa i Andrzeja Dudę – mówiła w środę ambasador USA Georgette Mosbacher. Zapewniła, że zaangażowanie USA na rzecz NATO „w żadnym razie nie słabnie, wręcz przeciwnie”.

Na poligonie drawskim (Zachodniopomorskie) dobiega końca polsko-amerykańskie ćwiczenie Defender-Europe 20 Plus. W środę główne epizody obserwował szef MON Mariusz Błaszczak; obecna była także między innymi ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher

Amerykańska ambasador podkreśliła, że Stany Zjednoczone i Polskę łączy bardzo silna więź, „która między innymi wyrażona jest tym, że 10 milionów Polaków mieszka w USA”. „Mamy też wielu Amerykanów o polskich korzeniach” – dodała.

„Cieszę się, że przy ćwiczeniach takich jak te możemy kolejny raz zobaczyć tę więź. Jednocześnie ta więź bardzo mocno łączy prezydenta Trumpa i prezydenta Dudę. Mogę powiedzieć wręcz, że jest to więź wyjątkowa i ona się będzie umacniała, czego dowody zapewne zobaczmy wkrótce” – powiedziała Mosbacher.

Jak zaznaczyła, ćwiczenia Defender-Europe 20 Plus „to kolejny dowód, że jesteśmy bardzo mocno zaangażowani na rzecz Sojuszu Północnoatlantyckiego”. „To zaangażowanie w żadnym razie nie słabnie, wręcz przeciwnie” – podkreśliła amerykańska ambasador.(PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk