GospodarkaEmilewicz: dzisiaj mamy więcej firm niż przed pandemią

Paweł Skutecki Paweł Skutecki16 czerwca, 20202 min

Liczba działalności gospodarczych jest obecnie o ponad 14,6 tys. większa niż przed pandemią Covid-19 – poinformowała we wtorek podczas debaty na temat efektów Tarczy Antykryzysowej wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

„W ubiegły wtorek osiągnęliśmy poziom zarejestrowanych działalności gospodarczych taki jak mieliśmy 11 marca tego roku. To znaczy, że mieliśmy 2,4 mln aktywnych podmiotów działających gospodarczo. Dzisiaj, po tygodniu, mamy ich o ponad 14,6 tys. więcej niż w miniony wtorek” – powiedziała Emilewicz.

„To oznacza, że gospodarka rzeczywiście się odmraża i efekty tego odmrażania zaczynamy widzieć. (…) To oznacza, że prowadzić działalność gospodarczą znowu się się w Polsce opłaca” – dodała.

Wicepremier powiedziała też, że z Tarczy Finansowej PFR do firm dotarło już 49,6 mld zł. Są to pieniądze które zostały wykorzystane na poprawę płynności finansowej przedsiębiorstw.

Z danych resortów rozwoju i rodziny wynika ponadto, że łącznie polskie firmy dostały z Tarczy Antykryzysowej i Tarczy Finansowej PFR 84,26 mld zł.

Wicepremier zaznaczyła też, że pod względem wielkości pakietu osłonowego Polska znajduje się w czołówce Unii Europejskiej, dzięki czemu nasza gospodarka wraca na tory rozwoju.(PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Paweł Skutecki

Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny. Redaktor naczelny portalu Nasza Polska.

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

4 × four =

Nasza Polska, 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone