Prezydencki bon wakacyjny na najbliższym posiedzeniu Sejmu

Karol Kwiatkowski15 czerwca, 20202 min

Na najbliższe posiedzenie Sejmu skierowany zostanie projekt dotyczący propozycji prezydenta o wprowadzeniu bonu wakacyjnego na każde dziecko w wysokości 500 zł na potrzeby wypoczynku krajowego – mówił w poniedziałek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Uruchomienie bonu turystycznego w wysokości 500 zł na każde dziecko na potrzeby wypoczynku krajowego zapowiedział na początku czerwca ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda.

„Na najbliższe posiedzenie Sejmu skierujemy odpowiedni projekt, który umożliwi w praktyce realizację zapowiedzi pana prezydenta (wprowadzenia bonu wakacyjnego – PAP). Chcemy, żeby jeszcze w te wakacje polskie rodziny z dziećmi mogły z tej propozycji prezydenta skorzystać” – powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia wicepremier Sasin.

Dodał, że z jednej strony będzie to wsparcie polskich rodzin, a z drugiej – wsparcie polskiej branży turystycznej, która przeżywa problemy w związku z epidemią koronawirusa.

„Chcemy zachęcić Polaków, aby spędzili wakacje w Polsce, a tym samym dali szansę branży turystycznej na to, aby przejść przez okres kryzysu w miarę suchą stopą” – powiedział wicepremier.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk