Zawrotne ceny nad Bałtykiem. Mamy paragon

Karol Kwiatkowski14 czerwca, 20205 min

Jest bardzo drogo. Nadmorskie kurorty już narzuciły zawrotne ceny, aby odbić sobie straty poepidemiczne. Dwa niewielkie kawałki ryby, zestaw surówek i frytki a rachunek wyniósł prawie 100 zł!

Ile za rybę nad Bałtykiem? Słony rachunek ze smażalni (money.pl)

Do wakacyjnej drożyzny w nadmorskich kurortach już przywykliśmy, ale smażalnie słone ceny narzucają właściwie jeszcze przed pełnią sezonu. Pan Paweł, który przesłał rachunek portalowi Finanse WP spędzał z rodziną w Niechorzu długi, czerwcowy weekend.

Jak możemy wyczytać z rachunku, najwięcej kosztowała sama ryba: odpowiednio 30 i 42 zł. Były to dwie odmiany dorsza o różnej wadze wadze.

Choć paragon pochodzi z jednej smażalni, w innych ceny są na podobnym poziomie. Ile kosztuje rybka nad morzem? Kilogram dorsza tradycyjnego trzeba zapłacić dokładnie 119 zł. Zaś za kilogram dorsza „Parma” – 129 zł.

– Zdaję sobie sprawę z tego, że restauracja chce zarabiać, a ceny nad morzem nie należą do niskich. Jednak 100 zł za kawałek rybki to przesada. Można tylko pokręcić głową – napisał pan Paweł, który skontaktował się z money.pl.

Do cen nad Bałtykiem w kontekście cen w restauracjach odniósł się pasjonat gotowania i kucharz Piotr Lenart z Niech Cię Zakole: „Narodowa turystyka krajoznawczo – kulinarna powraca Hurrra!!! A chodziło o to, żeby to „gastrobarachło” nie wróciło. Co zrobić, skoro jest konsument na „gównożerkę”, to ją dostaje. Nie rozumiem tylko, czemu go oburza cena 49 zł np. za gicz jagnięcą, a tu połyka głęboko mrożone „rybsko” sprzed – koronawirusowe, w nasączonym fryturą panie-runku ze sztucznej buły na styropianach .., a fuj!!! W porządnej knajpie nie zje, bo się boi, że będzie drogo. Nawet nie sprawdzi. No i żeby tam dojechać to się wystał w trasie na asfalcie…, To jest ta prawdziwa turystyka kulinarna a la polonaise. Gratulować wyborów.., niedługo następne.., Rodacy!!!”.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez redakcja@naszapolska.pl.

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk