PolitykaIBRIS: Duda traci. Trzaskowski zyskuje

Paweł Skutecki14 czerwca, 202013 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Prezydenta Andrzeja Dudę w wyborach poparłoby 40,7 proc. wyborców, a kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego poparłoby 28 proc. badanych – wynika z sondażu IBRiS dla portalu Wp.pl

Opublikowany w niedzielę sondaż prezydencki Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych dla Wirtualnej Polski wskazuje, że starający się o reelekcję urzędujący prezydent Andrzej Duda jest faworytem do zwycięstwa w I turze wyborów prezydenckich zarządzonych na 28 czerwca br. Prezydent cieszy się w nim 40,7 proc. głosów, a to oznaczałoby, że 12 lipca odbyłaby się II tura.

Jak zaznaczono, w porównaniu do poprzedniego sondażu dla Wirtualnej Polski z 7 czerwca, urzędujący prezydent stracił 2 proc.

Na kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego w sondażu IBRiS oddałoby głos 28 proc., czyli – jak wskazuje WP – w porównaniu z poprzednim badaniem zyskuje 1,4 proc.

Lider PSL, kandydat Koalicji Polskiej Władysław Kosiniak-Kamysz znalazł się na trzecim miejscu z wynikiem 9,7 proc. poparcia. W porównaniu z sondażem z 7 czerwca polityk zyskuje 2,5 proc.

Czwarte miejsce zajął z kolei niezależny kandydat Szymon Hołownia, na którego chciałoby zagłosować 7,8 proc., czyli 0,1 proc. więcej niż przed tygodniem.

Za Hołownią na kolejnych miejscach znaleźli się: kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak, na którego zagłosowałoby 7,1 proc., czyli o 0,2 proc. więcej niż w sondażu z 7 czerwca oraz kandydat Lewicy Robert Biedroń z 3-procentowym poparciem, co jest spadkiem o 0,4 proc.

Według sondażu IBRiS 3,6 proc. wyborców nie wie, na kogo zagłosuje.

Sondaż przeprowadzono w dniach 12-13 czerwca, a więc – jak podkreśla Wirtualna Polska – już po podpisaniu prezydenta Dudy Karty Rodziny i kontrowersji wokół tematu osób LGBT. Badanie przeprowadzono na ogólnopolskiej próbie 1100 Polaków, metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI). Błąd oszacowania wynosi 3 proc., a próg ufności 0,95. (PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Jeden Komentarz

  • PI Grembowicz

    14 czerwca, 2020 at 1:31 pm

    Czyli pederasci/pedofile również!
    🙁 :'( :-\ :-[

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

cztery × 5 =