KomentarzeTysiące wolnych i odważnych ludzi

Paweł Skutecki Paweł Skutecki6 czerwca, 20205 min

Nie ma chyba dzisiaj w Polsce bardziej wyklętej, poniżanej, wyśmiewanej, prześladowanej grupy społecznej niż rodzice używający literatury naukowej, rodzicielskiej intuicji i niezależnych źródeł informacji zamiast tak zwanych mediów głównego ścieku, tak drukowanych, jak i – przede wszystkim – telewizyjnych i internetowych. Dzisiaj kilka tysięcy tych na co dzień mało rzucających się w oczy rodziców przeszło ulicami Warszawy. Domagali się bezpieczeństwa i dobrowolności szczepień. 

„WHO samo zło” – ten okrzyk dominował podczas marszu. Faktycznie: Światowa Organizacja Zdrowia podpadła nie tylko prezydentowi USA, ale i bardzo wielu świadomym rodzicom i pacjentom. WHO od lat namolnie naciska kraje i wciska ich obywatelom szczepionki na wszystko co tylko jest możliwe z jednej strony, a z drugiej oficjalnie przyznaje, że samo mycie rąk uratowało więcej istnień niż wszystkie szczepionki świata. Tyle tylko, że WHO można w naszych realiach czytać równie dobrze jako „sanepid”… 

Głównym tematem czwartego już międzynarodowego protestu była oczywiście szczepionka na COVID-19 – oczekiwana z rumieńcami przez świat farmacji, a z ogromnym lękiem przez lekarzy i rodziców, którzy doskonale wiedzą, co znaczy skrót NOP. Dzisiaj – podobnie jak w poprzednich latach – znów widzieliśmy wielkie tablice z imionami dzieci, dla których ten rzekomo występujący „raz na milion” niepożądany odczyn poszczepienny oznaczał śmierć. Mowa tutaj o szczepionkach, które są rzekomo najbardziej przebadanymi i najbezpieczniejszymi produktami farmaceutycznymi. A szczepionka na koronawirusa przebadana być nie może. To fizycznie niemożliwe, żeby proces, który zajmuje kilka lat przeprowadzić w kilka miesięcy. 

Ludzie boją się, bo mają podstawy. Coraz głośniej mówi się o bezlitosnej dyskryminacji osób nieszczepionych – już dzisiaj takie dzieci mają ogromnie utrudniony dostęp do żłobków i przedszkoli, niebawem mogą mieć problem z chodzeniem do szkoły, a w przyszłości ze znalezieniem pracy. O takich drobnostkach jak niemożliwość podróżowania bez „paszportu zdrowia” nawet nie wspomnę. 

Polacy kochają wolność. Wolność i odpowiedzialność. Dlatego to z Polski na cały świat idzie idea sprzeciwu wobec obowiązkowym i przymusowym szczepieniom. Dzisiejszy protest był ogromnym krzykiem sprzeciwu wobec medycznej tyranii. Doskonale zorganizowany przez Stowarzyszenie Stop NOP protest przyciągnął tysiące Polaków, i nie tylko Polaków – byli goście z wielu krajów świata, nie tylko Europy. Czapki z głów przed organizatorami protestu z Justyną Sochą i Piotrem Jawornikiem. Czapki z głów przed lekarzami, prawnikami i rodzicami, którzy dzisiaj przyjechali do Warszawy. Podziękowania dla Policjantów, którzy w perfekcyjny sposób „obstawiali” protest. Wstyd dla mediów „głównego nurtu”, dla których tematem był kilkukrotnie mniejszy marsz przedsiębiorców, niż olbrzymi protest Obywateli domagających się bezpieczeństwa dla swoich dzieci. 

Paweł Skutecki

Paweł Skutecki

Paweł Skutecki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

6 − 5 =