Żona Hołowni o aborcji, antykoncepcji, edukacji seksualnej, równości

Karol Kwiatkowski2 czerwca, 20203 min

Urszula Brzezińska-Hołownia udzieliła wywiadu dla Gazety Wyborczej, w którym przedstawiła jakie kwestie będą dla niej najważniejsze jeśli zostanie Pierwszą Damą. Wśród nich znalazła się aborcja, edukacja seksualna, antykoncepcja i równe płace dla kobiet i mężczyzn.

Żona Szymona Hołowni, kandydata na prezydenta,  udzieliła wywiadu dla Gazety Wyborczej, w którym przedstawiała jakim kwestiami będzie się zajmować, jeśli zostanie Pierwszą Damą. Według Berezińskiej-Hołowni debata dotycząca sytuacji kobiet w Polsce nie powinna się zaczynać od od sprawy aborcji. Wcześniej należałoby się zająć się tematem edukacji seksualnej, dostępu do antykoncepcji i wyrównania płac.

„Jeśli miałabym być głosem kobiet, to po pierwsze zwróciłabym uwagę, że temat aborcji przykrywa inne obszary walki o ich prawa. Uważam, że mamy sporo do odrobienia w Polsce, zanim wypracujemy nowy kompromis dotyczący aborcji”

– zauważyła.

„To temat edukacji seksualnej, dostępu do antykoncepcji, równego podziału obowiązków domowych, wyrównania płac. Zaczynamy od końca, a powinniśmy dziś rozmawiać o podstawach równości”. – powiedziała Brzezińska-Hołownia.

Mówiąc o kompromisie aborcyjnym zaznaczyła, że jest przeciwna zaostrzeniu obecnych rozwiązań.

Przedstawiła również swoje zdanie na temat ślubów ludzi tej samej płci. Żona Hołowni popiera związki partnerskie, ale małżeństwo postrzega tylko jako związek mężczyzny i kobiet

„To moje stanowisko, ale zdaję sobie sprawę, że pokolenie mojej córki będzie to już postrzegało inaczej”

– przyznała.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk