Błaszczak: koronawirus nie zaskoczył polskiego wojska!

Paweł Skutecki2 czerwca, 20203 min

Pojawienie się koronawirusa było zagrożeniem nowym i niespotykanym, ale nie zaskoczyło sił zbrojnych. Siły zbrojne natychmiast ruszyły z pomocą administracji państwowej, samorządom oraz wszystkim Polakom – mówił we wtorek szef MON Mariusz Błaszczak.

„Epidemia koronawirusa zmieniła nasze wyobrażenie o współczesnych zagrożeniach. Cztery ostatnie miesiące pokazały, jak niebezpieczne może być przeciwnik, który nie ma karabinów, czołgów, ani samolotów, przeciwnik, który jest widoczny tylko pod najmocniejszymi mikroskopami” – mówił szef MON podsumowując działania wojska w walce z Covid-19.

Podkreślił także, że „pojawienie się koronawirusa było zagrożeniem nowym i niespotykanym, ale nie zaskoczyło sił zbrojnych”. „W Wojsku Polskim służą eksperci, którzy potrafią poradzić sobie z każdym rodzajem zagrożenia” – mówił.

„Dzięki wyszkoleniu i umiejętnościom adaptacji, siły zbrojne natychmiast ruszyły z pomocą administracji państwowej, samorządom oraz wszystkim Polakom” – powiedział Błaszczak. Podkreślił także, że sytuacja epidemiologiczna w Polsce jest pod kontrolą. „Nie mam wątpliwości, że jest tak również dzięki szybkiej i skutecznej reakcji Wojska Polskiego” – mówił.

„Zaczęliśmy działać jeszcze zanim groźny wirus dotarł do Polski. To właśnie wojskowi piloci, personel medyczny ewakuowali z Wuhan przebywających tam Polaków oraz zapewnili im opiekę po powrocie” – przypomniał szef MON i dodał, że „od tamtej pory zaangażowanie sił zbrojnych rosło z każdym dniem”. (PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk