Budka ostro do Kaczyńskiego. Zobacz co powiedział

Panie prezesie Kaczyński, wara od tych wyborów. Polacy sami wybiorą sobie prezydenta. Nie zrobicie tego na Nowogrodzkiej jakimikolwiek sztuczkami i manipulacjami w procesie wyborczym – powiedział w sobotę w Poznaniu lider PO Borys Budka.

W czasie sobotniej konferencji prasowej szef klubu KO i lider PO Borys Budka powiedział, że dochodzą do niego niepokojące sygnały o możliwości zmanipulowania wyniku wyborów prezydenckich. „Nie będzie zgody na żadne manipulacje ze strony urzędników Ministerstwa Zdrowia, nie będzie zgody na żadne manipulacje ze strony polityków PiS-u” – powiedział.

„Panie prezesie Kaczyński, wara od tych wyborów. Polacy sami wybiorą sobie prezydenta. Nie zrobicie tego na Nowogrodzkiej jakimikolwiek sztuczkami i manipulacjami w procesie wyborczym” – podkreślił.

Dopytany powiedział, że chodzi zapisy ustawy o wyborach, która jeszcze nie została przyjęta przez parlament. Jak powiedział Budka, daje ona możliwość, by decyzją ministra zdrowia zamknąć miasta i uniemożliwić możliwość tradycyjnego głosowania w wybranych przez ministra zdrowia gminach. „W naszej ocenie rodzi to możliwość manipulacji. Będziemy w Senacie dążyć do tego, by ten przepis został wyeliminowany” – zaznaczył.

Podkreślił, że wybory muszą być uczciwe, powszechne, równe, bezpośrednie i tajne, bo taki jest wymóg polskiej konstytucji. „Wybory, żeby były uczciwe i bezpieczne muszą być organizowane przez PKW oraz przez samorządy. Nie może być tak, by minister zdrowia mógł wpływać politycznymi decyzjami na zamykanie dużych miast i wprowadzaniem obowiązku głosowania korespondencyjnego. Głosowanie korespondencyjne to jest przywilej, to jest możliwość, a nie nakaz” – powiedział.

„Wspólnie z samorządowcami, z parlamentarzystami doprowadziliśmy do tego, że Jarosław Kaczyński tych wyborów w maju Polakom nie ukradł. I nie ukradnie ich w czerwcu czy w lipcu (…) Przestrzegam przed jakimikolwiek próbami manipulacji. Przed próbą zamykania dużych miast, przed próbą wprowadzenia na siłę wyborów korespondencyjnych tam, gdzie nie jest to konieczne, ani gdzie nie jest to możliwe” – dodał polityk.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • PI Grembowicz

    31 maja, 2020 at 5:42 pm

    „Po co robić sensację?!”
    =-O 😉 🙂 :-! :O 😀 O:-)

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk