Morawiecki: Nie można poświęcić zdrowia dla gospodarki

Paweł Skutecki29 maja, 202013 min

Nasza walka z koronawirusem nadal trwa, ale nawet przez chwilę nie przestajemy wierzyć, że nie można poświęcić zdrowia Polek i Polaków dla wyników gospodarczych – napisał w piątek na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

W piątkowym wpisie na Facebooku premier przyznał, że docierają do niego sygnały z całej Europy, że nasze rozwiązania w sprawie walki z epidemią koronawirusa i jej skutkami dla gospodarki okazały się wyjątkowo skuteczne. Jednak wyjątkowo satysfakcjonująca – podkreślił Morawiecki – jest dla niego analiza, której dokonał hiszpański ekonomista, związany z uczelniami IESE Business School i Boston University, profesor Luis M. Huete.

„Ten wybitny naukowiec zestawił bowiem dane medyczne z danymi ekonomicznymi i na tej podstawie pokazał, które państwa skutecznie ochroniły swoje gospodarki, a które skupiły się na ochronie zdrowia i życia swoich obywateli” – napisał Morawiecki, wskazując, że Polska jest w tym zestawieniu wyróżniona szczególnie, jako kraj, który w najlepszy sposób zrealizował oba te cele. Ponadto – jak dodał szef rządu – Polska jest w wąskim gronie najlepiej rozwiniętych krajów świata, takich jak Niemcy, Japonia, czy Dania.

„Nasza walka z koronawirusem nadal trwa, ale nawet przez chwilę nie przestajemy wierzyć, że nie można poświęcić zdrowia Polek i Polaków dla wyników gospodarczych. To byłoby nieetyczne. To wielka zasługa ministra Łukasza Szumowskiego oraz tysięcy lekarzy i personelu medycznego, że nam się udało. Jednocześnie błyskawicznie opracowaliśmy projekty Tarczy Antykryzysowej i Finansowej. Przy ogromnej skali problemów okazało się jednak, że te rozwiązania działają! Chronią miejsca pracy i polską gospodarkę” – zaznaczył premier.

Dziękował wszystkim zaangażowanym w ten sukces, a więc także wszystkim Polakom, którzy „dzielnie znosili i znoszą niedogodności narodowej kwarantanny”.(PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

One comment

 • PI Grembowicz

  29 maja, 2020 at 11:57 am

  Ale samej gospodarki również nie!
  A odwrotnie?!
  Wielu ludzi jak słyszę dawno straciło pracę, czyli pieniądze, czyli są bez tego!
  I co mają dalej robić na pustyni gospodarczej, prowincjonalnej?!
  Znowu zasiłek?! 500+?! Nowe?!
  Nie, to nie jest rozwiązanie!
  Pierwszy, byłeś bankowcem!
  Licz!

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk