Dzień Dziecka w więzieniu. Online. Plus „Bajka od Ministra”

Paweł Skutecki29 maja, 20203 min

Z okazji Dnia Dziecka wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł przeczyta dzieciom opowieść w ramach akcji „Bajka od Ministra”, a Służba Więzienna pozwoli najmłodszym m.in. zwiedzić samochód służby i zobaczyć jak funkcjonariusze pracują z psami służbowymi.

Jak poinformował w piątek resort sprawiedliwości, już od soboty będzie można świętować Dzień Dziecka, który w tym roku odbędzie się wirtualnie. Przygotowane atrakcje będą na stronie www.gov.pl/web/edziendziecka, a wśród nich również te przygotowane przez MS i Służbę Więzienną.

W ramach akcji „Bajka od Ministra”, udział weźmie wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, a prywatnie ojciec trójki dzieci. Przeczyta on najmłodszym opowieść.

Atrakcje dla dzieci z okazji ich święta przygotowała też Służba Więzienna. Najmłodsi będą mogli zwiedzić wirtualnie samochód Służby Więziennej, zobaczyć pracę jej funkcjonariuszy ze służbowymi psami i ich tresurę, a także obejrzeć pokaz sztuki samoobrony Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej. Jej członkowie zaprezentują m.in. podstawowe chwyty obezwładniające, obronę przed atakiem oraz techniki walki wręcz.

„Szczególnie spodobać powinny się najmłodszym umiejętności psa Nitro, który pomaga w wykrywaniu narkotyków i niebezpiecznych substancji. Nitro służy w Areszcie Śledczym w Białymstoku od 2017 roku” – przekazał resort sprawiedliwości. Jak przypomniano, w polskich więzieniach pracuje 107 podobnych psów oraz 28 psów patrolowo-obronnych, które biorą udział w patrolowaniu terenu jednostek.

Ponadto Służba Więzienna przygotowała dla dzieci quiz. Pierwsze pięć osób, które poprawnie go rozwiążą, otrzyma nagrodę.(PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk