PolitykaPremier do opozycji: wasza obstrukcja doprowadziła do niemożliwości przeprowadzenia wyborów

Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Wasza obstrukcja doprowadziła do tego, że wybory 10 maja były niemożliwe do przeprowadzenia – powiedział w czwartek w Sejmie w debacie nad wotum nieufności dla ministra aktywów państwowych Jacka Sasina premier Mateusz Morawiecki, zwracając się do posłów opozycji.

Premier podkreślał z sejmowej mównicy, że wybory korespondencyjne były zaproponowane przez rząd w momencie, kiedy pandemia koronawirusa była w szczytowym momencie. „Wtedy epidemia była w najtrudniejszym stadium rozwoju, wszyscy doskonale o tym wiedzą, dlatego zaproponowaliśmy wybory korespondencyjne” – uzasadniał szef rządu.

„Wasza obstrukcja doprowadziła do tego, że one (wybory) były niemożliwe do przeprowadzenia” – ocenił premier, zwracając się do posłów opozycji. „Dzisiaj proponujemy wybory w trybie tradycyjnym i też jednocześnie korespondencyjnym” – podkreślił. Jak dodał, takie rozwiązanie jest miarą dobrej woli i konstruktywnego podejścia do tematu wyborów.

Premier podziękował Jackowi Sasinowi za zaangażowanie w walkę z rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa. „Pan premier Jacek Sasin był i jest członkiem Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i specjalnego zespołu do zarządzania kryzysem gospodarczym” – podkreślił. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

1 + osiemnaście =