Kaja Godek bez zarzutów, bo aktywiści nie udowodnili, że są gejami

Paweł Skutecki27 maja, 202013 min

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga umorzył w środę postępowanie dotyczące zniesławienia przeciwko działaczce pro-life Kai Godek. Pozwali ją aktywiści LGBT+. Chodzi o wypowiedz na temat osób homoseksualnych i pedofilii.

Kaja Godek została pozwana za słowa, które wypowiedziała na antenie Polsat News w maju 2019 roku. Padły one w trackie dyskusji na temat pedofilii w Kościele. Toczyła się ona po premierze pierwszego dokumentu Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”.

„Walka z pedofilią w Kościele i w każdym środowisku, to musi być przede wszystkim ograniczenie wpływu homolobby i tego nie robi żadna siła polityczna dzisiaj w Polsce. Dlatego, że to pederastia jest wstępem do pedofilii i to pokazuje film braci Sekielskich. Tam na sześć przypadków molestowania pięć ma charakter homoseksualny. I to zawsze tak jest. Teraz geje mówią, że chcą adoptować dzieci. Dlaczego chcą adoptować dzieci? Bo chcą je molestować i gwałcić, takie są fakty” – mówiła wtedy Godek.

Siedmiu przedstawicieli środowiska LGBT+, przy wsparciu Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, pozwało ją do sądu za tą wypowiedź i złożyło prywatny akt oskarżenia. Działaczka pro-life złożyła z kolei wniosek o umorzenie postępowania.

W środę Sąd Okręgowy Warszawa-Praga przychylił się do niego. „Sąd w całości podzielił stanowisko obrony i uznał m.in., że oskarżyciele nie udowodnili swojej legitymacji w tej sprawie. Cieszy nas, że w takiej sprawie światopoglądowej budzącej kontrowersje sąd spojrzał na wszystko chłodnym prawniczym okiem” – powiedział PAP adwokat Hubert Kubik, pełnomocnik Kai Godek.

Dodał, że postanowienie nie jest prawomocne.

Zarówno organizacja, jak i pełnomocniczka oskarżycieli zapowiedzieli złożenie zażalenia na postanowienie sądu. (PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

One comment

 • Paweł K.

  27 maja, 2020 at 9:19 pm

  A że nie są pedofilami?!
  Kim jak nie młodymi chłopcami, czyli dziećmi podniecaja się dorośli pederasci/homoseksualiści?! Pardonne… Logiczny wniosek: pederastia = pedofilia. Por. np. tzw. Elton John/muzyk/ adoptujacy sobie z drugim takim samym jak on mężczyzną dwóch małych chłopczyków/dzieci. Oczywiście, nie swoich, no bo jak?!
  Zgroza wołająca o pomste do Nieba!
  Wstyd dla rodu męskiego/mężczyzn/pośmiewisko dla kobiet/dziewcząt! /widziałem, słyszałem/.
  Hell awaits/Slayer

Leave a Reply

Koszyk