PolskaKaja Godek bez zarzutów, bo aktywiści nie udowodnili, że są gejami

Paweł Skutecki27 maja, 202013 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga umorzył w środę postępowanie dotyczące zniesławienia przeciwko działaczce pro-life Kai Godek. Pozwali ją aktywiści LGBT+. Chodzi o wypowiedz na temat osób homoseksualnych i pedofilii.

Kaja Godek została pozwana za słowa, które wypowiedziała na antenie Polsat News w maju 2019 roku. Padły one w trackie dyskusji na temat pedofilii w Kościele. Toczyła się ona po premierze pierwszego dokumentu Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”.

„Walka z pedofilią w Kościele i w każdym środowisku, to musi być przede wszystkim ograniczenie wpływu homolobby i tego nie robi żadna siła polityczna dzisiaj w Polsce. Dlatego, że to pederastia jest wstępem do pedofilii i to pokazuje film braci Sekielskich. Tam na sześć przypadków molestowania pięć ma charakter homoseksualny. I to zawsze tak jest. Teraz geje mówią, że chcą adoptować dzieci. Dlaczego chcą adoptować dzieci? Bo chcą je molestować i gwałcić, takie są fakty” – mówiła wtedy Godek.

Siedmiu przedstawicieli środowiska LGBT+, przy wsparciu Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, pozwało ją do sądu za tą wypowiedź i złożyło prywatny akt oskarżenia. Działaczka pro-life złożyła z kolei wniosek o umorzenie postępowania.

W środę Sąd Okręgowy Warszawa-Praga przychylił się do niego. „Sąd w całości podzielił stanowisko obrony i uznał m.in., że oskarżyciele nie udowodnili swojej legitymacji w tej sprawie. Cieszy nas, że w takiej sprawie światopoglądowej budzącej kontrowersje sąd spojrzał na wszystko chłodnym prawniczym okiem” – powiedział PAP adwokat Hubert Kubik, pełnomocnik Kai Godek.

Dodał, że postanowienie nie jest prawomocne.

Zarówno organizacja, jak i pełnomocniczka oskarżycieli zapowiedzieli złożenie zażalenia na postanowienie sądu. (PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Jeden Komentarz

 • Paweł K.

  27 maja, 2020 at 9:19 pm

  A że nie są pedofilami?!
  Kim jak nie młodymi chłopcami, czyli dziećmi podniecaja się dorośli pederasci/homoseksualiści?! Pardonne… Logiczny wniosek: pederastia = pedofilia. Por. np. tzw. Elton John/muzyk/ adoptujacy sobie z drugim takim samym jak on mężczyzną dwóch małych chłopczyków/dzieci. Oczywiście, nie swoich, no bo jak?!
  Zgroza wołająca o pomste do Nieba!
  Wstyd dla rodu męskiego/mężczyzn/pośmiewisko dla kobiet/dziewcząt! /widziałem, słyszałem/.
  Hell awaits/Slayer

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

2 × dwa =