KulturaZagranicaMiędzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie odbędą się pomimo pandemii koronawirusa

Magdalena Targańska27 maja, 20203 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie, zaplanowane na październik, odbędą się w niezmienionym terminie, pomimo pandemii koronawirusa. Decyzję w tej sprawie podjęła w środę rada nadzorcza targów.

Planuje się, że wydarzenie odbędzie się w dniach 14-18 października jak zwykle na terenie targów, różnych innych lokalizacjach w mieście i jednocześnie wirtualnie.

W poprzednich latach do Frankfurtu, gdzie targi książki odbywają się od 1949 roku, przybywało ponad 300 tys. odwiedzających i niemal 7,5 tys. wystawców z ponad 100 krajów. W tym roku gościem honorowym będzie Kanada.

Szczegółowa „dostosowana do sytuacji” koncepcja sanitarna ma gwarantować bezpieczeństwo zwiedzających, wystawców i pracowników – twierdzą organizatorzy. „W tym roku organizowanie targów książki we Frankfurcie jest ważniejsze niż kiedykolwiek” – powiedział dyrektor targów Jurgen Boos, cytowany przez dpa.

Dyrekcja targów przygotowuje uczestników i gości do zmian ze względu na pandemię. Z tego powodu organizacja targów książki w 2020 roku „wiąże się z dużym stopniem niepewności” – napisano w oświadczeniu, dodając, że w październiku „nadal będzie cały szereg ograniczeń dotyczących wydarzenia”.

Wiosną wiele dużych imprez związanych z literaturą zostało w Niemczech odwołanych lub przeniesionych do internetu z powodu pandemii, takich jak targi książki w Lipsku lub festiwal literacki w Kolonii Lit.Cologne. Inne targi we Frankfurcie również zostały odwołane lub przełożone, m.in. targi muzyczne lub targi wyposażenia wnętrz Tendence.

(PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

3 × jeden =