Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie odbędą się pomimo pandemii koronawirusa

Magdalena Targańska27 maja, 20203 min

Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie, zaplanowane na październik, odbędą się w niezmienionym terminie, pomimo pandemii koronawirusa. Decyzję w tej sprawie podjęła w środę rada nadzorcza targów.

Planuje się, że wydarzenie odbędzie się w dniach 14-18 października jak zwykle na terenie targów, różnych innych lokalizacjach w mieście i jednocześnie wirtualnie.

W poprzednich latach do Frankfurtu, gdzie targi książki odbywają się od 1949 roku, przybywało ponad 300 tys. odwiedzających i niemal 7,5 tys. wystawców z ponad 100 krajów. W tym roku gościem honorowym będzie Kanada.

Szczegółowa „dostosowana do sytuacji” koncepcja sanitarna ma gwarantować bezpieczeństwo zwiedzających, wystawców i pracowników – twierdzą organizatorzy. „W tym roku organizowanie targów książki we Frankfurcie jest ważniejsze niż kiedykolwiek” – powiedział dyrektor targów Jurgen Boos, cytowany przez dpa.

Dyrekcja targów przygotowuje uczestników i gości do zmian ze względu na pandemię. Z tego powodu organizacja targów książki w 2020 roku „wiąże się z dużym stopniem niepewności” – napisano w oświadczeniu, dodając, że w październiku „nadal będzie cały szereg ograniczeń dotyczących wydarzenia”.

Wiosną wiele dużych imprez związanych z literaturą zostało w Niemczech odwołanych lub przeniesionych do internetu z powodu pandemii, takich jak targi książki w Lipsku lub festiwal literacki w Kolonii Lit.Cologne. Inne targi we Frankfurcie również zostały odwołane lub przełożone, m.in. targi muzyczne lub targi wyposażenia wnętrz Tendence.

(PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk