PolskaSzumowski: we wtorek nowe rekomendacje dotyczące noszenia maseczek

Magdalena Targańska Magdalena Targańska25 maja, 20202 min

We wtorek wydamy nowe rekomendacje dotyczące noszenia maseczek, kiedy, gdzie, jak będziemy musieli nosić maseczki, a kiedy będziemy mogli je zdjąć – zapowiedział w poniedziałek na konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski.

„Jutro te rekomendacje wydamy; podobnie, jak zasady dotyczące wesel, różnych aspektów życia” – zapowiedział w poniedziałek szef resortu zdrowia. „Myślę, że jest to bardzo oczekiwany przez Polaków element” – zaznaczył.

Szumowski ocenił, że Polska jest obecnie „bardzo zróżnicowana”, jeśli chodzi o liczbę osób zakażonych koronawirusem. „Jestem przekonany, że do końca tego tygodnia sprawa się unormuje” – podkreślił. „Zbadaliśmy prawie 30 tys. osób na Śląsku, tysiąc osób w Wielkopolsce. Wyłapaliśmy te osoby, które są zakażone, chociaż nie mają istotnych objawów” – poinformował minister.

Zwrócił jednak uwagę, że epidemia nadal trwa, choć sytuacja w Polsce jest ustabilizowana. Zaznaczył, że ostatniej doby nie odnotowano w Polsce żadnego zgonu spowodowanego zakażeniem Covid-19. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Magdalena Targańska

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

seventeen + 16 =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl