PolskaSzumowski: we wtorek nowe rekomendacje dotyczące noszenia maseczek

Magdalena Targańska25 maja, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

We wtorek wydamy nowe rekomendacje dotyczące noszenia maseczek, kiedy, gdzie, jak będziemy musieli nosić maseczki, a kiedy będziemy mogli je zdjąć – zapowiedział w poniedziałek na konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski.

„Jutro te rekomendacje wydamy; podobnie, jak zasady dotyczące wesel, różnych aspektów życia” – zapowiedział w poniedziałek szef resortu zdrowia. „Myślę, że jest to bardzo oczekiwany przez Polaków element” – zaznaczył.

Szumowski ocenił, że Polska jest obecnie „bardzo zróżnicowana”, jeśli chodzi o liczbę osób zakażonych koronawirusem. „Jestem przekonany, że do końca tego tygodnia sprawa się unormuje” – podkreślił. „Zbadaliśmy prawie 30 tys. osób na Śląsku, tysiąc osób w Wielkopolsce. Wyłapaliśmy te osoby, które są zakażone, chociaż nie mają istotnych objawów” – poinformował minister.

Zwrócił jednak uwagę, że epidemia nadal trwa, choć sytuacja w Polsce jest ustabilizowana. Zaznaczył, że ostatniej doby nie odnotowano w Polsce żadnego zgonu spowodowanego zakażeniem Covid-19. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

osiemnaście + 20 =