[PILNE] Dzisiaj lub jutro zdejmiemy maseczki

Paweł Skutecki25 maja, 202062 min

Myślę, że dzisiaj lub jutro zapadnie decyzja ws. zniesienia obowiązku noszenia maseczek na ulicach; są trzy województwa, co do których być może trzeba byłoby się zastanowić, czy ten obowiązek utrzymać – stwierdził w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Jak dodał, wraz z zakomunikowaniem decyzji ws maseczek podane zostaną nowe informacje dotyczące możliwości organizowania wesel.

O to, kiedy zostanie zniesiony obowiązek noszenia maseczek na ulicach, Szumowski został zapytany w poniedziałek rano w Polsat News.

„Myślę, że dzisiaj lub jutro będziemy komunikowali ten fakt – podobnie jak wesela – wspólnie z panem premierem” – odparł minister. „Mamy tak naprawdę trzy województwa, które mają wskaźnik (przenoszenia zakażeń – PAP) powyżej jednego lub jeden, gdzie być może trzeba się zastanowić, czy nie pozostawić jednak tego obowiązku” – dodał.

Nakaz zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej obowiązuje od 16 kwietnia. Można do tego użyć odzieży lub jej części (np. chustki), maski albo maseczki.(PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

6 comments

 • COVID1984PL

  25 maja, 2020 at 10:18 am

  Tak jak jego przewidywania tysięcy „zakażonych” się nie sprawdziły ani razu, tak jego „przepowiednia”, że w maskach i szalikach do otrzymania szczepionki (na szczęście) się (jeszcze) nie sprawdziła.

  Skompromitowany człowiek. Oby zapłacił z Morawieckim i Pinkasem na to wszystko.
  https://covid1984pl.wordpress.com

 • PI Grembowicz

  25 maja, 2020 at 11:46 am

  I źle, bo maseczki naprawdę chronią /przynajmniej częściowo/, gdy wielu ludzi, w naszym, kochanym kraju, wokoło kaszle, parska, kicha, czyli zaraża!

  • COVID1984PL

   25 maja, 2020 at 12:58 pm

   W jaki sposób chronią, skoro badania naukowe tego nie dowodzą?
   Tym wirusem nie da się zarazić na zewnątrz, co wykazał już na przełomie marca i kwietnia prof. Streeck w badaniach przeprowadzonych w ognisku epidemii w Niemczech zachodnich.
   Na zewnątrz maski nic nie dają.
   Maski mają sens tylko wtedy, gdy mieszka się lub pracuje przy ludziach chorych objawowo lub samemu jest się chorym objawowo.
   Faktem naukowym jest jednak szkodliwy wpływ masek (bakterie, ale i wdychanie dwutlenku węgla).

   Dlatego nawet skorumpowana WHO ich nie zaleca ludziom zdrowym. W większości krajów europejskich nie są obowiązkowe (przynajmniej na zewnątrz).

  • JakaJa

   25 maja, 2020 at 1:01 pm

   Hahahahaha:D
   Nie wiem kogo chronią takie szmaty na twarzy?:) Maseczka musiałaby szczelnie przylegać, i mieć filtr co najmniej FFP2, a najlepiej FFP3, żeby się ochronić i kogoś ochronić..

Leave a Reply

Koszyk