Kukiz stawia warunki. Jeśli PSL ich nie spełni, to wystąpi z Koalicji Polskiej

Jeżeli PSL na jesieni nie wpisze do swojego statutu zmiany ordynacji wyborczej, nie wpisze demokracji bezpośredniej to wystąpię z Koalicji Polskiej – zapowiedział w poniedziałek lider Kukiz’15 Paweł Kukiz.

Kukiz pytany na antenie RMF FM, z kim mógłby stworzyć klub, odpowiedział: „z każdym, kto uzna postulaty z 2015 roku – zmianę ordynacji wyborczej, obligatoryjne dla władz referenda, ustawę antykorupcyjną, ustawę antysitwową”.

Jak mówił, „wszystko jest kwestią umowy”. „Jeżeli tych postulatów Polskie Stronnictwo Ludowe nie spełni, jeżeli do swojego statutu na jesień nie wpisze zmiany ordynacji wyborczej, jako planu ich partii, PSL-u, nie Koalicji Polskiej, do statutu nie wpisze demokracji bezpośredniej, to po prostu wystąpię z tej Koalicji Polskiej” – zapowiedział lider Kukiz’15.

Zaznaczył, że „to jest oczywiste”. „Będę szukał takiego partnera, który będzie mi to w stanie zagwarantować, a przynajmniej wpisać do programu, do statutu swojej partii” – dodał.

Dopytywany, do kiedy PSL ma spełnić ten warunek, powiedział, że jesienią ma się odbyć zjazd walny Stronnictwa, który „jest władny takie zmiany w statucie wprowadzić”. „Jeżeli takich zmian w statucie PSL nie wprowadzi, to wówczas wyjdę Koalicji Polskiej. Oni doskonale o tym wiedzą” – podkreślił Kukiz.

Przed ubiegłorocznymi wyborami parlamentarnymi PSL i Kukiz’15 zawarły porozumienie w ramach Koalicji Polskiej. Kandydaci Kukiz’15 wystartowali do Sejmu z list komitetu PSL Koalicja Polska. Porozumienie – jak wówczas informowano – składało się z trzech pakietów: obywatelskiego, gospodarczego i antykorupcyjnego. W Sejmie posłowie obu ugrupowań współtworzą klub. Paweł Kukiz został szefem Rady Koalicji Polskiej. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk