[DUŻO ZDJĘĆ] Wystawa „Sztuka ulicy” w DESA Unicum w Warszawie

Wystawa jest czynna od 19 do 26 maja, a po niej 26 maja o o godz. 19:00 odbędzie się aukcja wszystkich wystawionych dzieł. Na wystawie można zobaczyć m.in. prace Monstrufa, który powiedział:

„Błędem ludzi, którzy starają się zdefiniować street art jest to, że chcą go widzieć jako odrębne zdarzenie, a to jest element sztuki współczesnej, który przez swoją obecność w przestrzeni publicznej stał się niejako odrębnym nurtem. Monstfur pracuje i w pracowni, i na ulicy. Tak było od początku. Teraz czyta się, że street art wchodzi do galerii – nie, to była równoległa droga. Posiadamy wykształcenie związane ze sztuką. To nie tak, że pomazaliśmy tramwaj i teraz nagle będziemy street artowcami. Bierze się to z potrzeby tworzenia. Ulica jest medium”.

Można też obejrzeć i kupić prace Michała Wręgi, jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich współczesnych artystów urban artu, którego malarstwo odznacza się wypracowanym na przestrzeni lat charakterystyczny stylem. Jego obrazy to niezwykle przejmujące przedstawienia, zarówno poprzez formalny charakter dzieł wyrażający się chociażby w zastosowanej kolorystyce, czy nieoczywistym ujęciu, które budują całą kompozycje obrazu, jak warstwę narracyjną naprowadzającą na poszczególne tropy. W swoim malarstwie oscyluje pomiędzy abstrakcją a figuracją, kreując wiele formalnych niedopowiedzeń. Równie chętnie posługują się nonszalancką plamą barwną, jak i ostrą, równą linią dającą zarys nieokreślonej przestrzeni. W połączeniu, te wszystkie, wydawać by się mogło antagonistyczne zabiegi harmonijnie ze sobą współdziałają tworząc przedstawienie pełne napięć i ciekawostek. Często to postać jest źródłem emocji w jego obrazach – jej poza, wyraz twarzy, czy samo ujęcie sylwetki. Jego warsztat artystyczny sięga korzeniami ilustracji książkowych, a także grafiki i plakatu.

Informacje z katalogu aukcyjnego.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk