Kaczyński: w Polsce nie ma powodu do Majdanu

Paweł Skutecki15 maja, 20203 min

Zarówno w walce z koronawirusem, jak i w przeciwdziałaniu kryzysowi gospodarczemu, wyglądamy bardzo dobrze we wszystkich ocenach międzynarodowych – podkreślił w piątek lider PiS Jarosław Kaczyński.

W kontekście kampanii wyborczej Kaczyński podczas rozmowy w Programie Pierwszym Polskiego Radia był pytany o niedawne wypowiedzi europosła PO Bartosza Arłukowicza dotyczące wyjścia obywateli na ulice.”Sądzę, że to jest kwestia po prostu emocji pana Arłukowicza, marzenie o Majdanie jest od paru lat ściśle związane z tą formacją. Ale Majdan to – po pierwsze – zjawisko charakterystyczne dla Ukrainy i związane bardzo mocno z tamtejszą tradycją; po drugie – Majdan na Ukrainie miał powody bardzo konkretne, bolesne i odnoszące się do różnych dziedzin życia. Dzisiaj takich powodów w Polsce nie ma, wręcz przeciwnie” – odpowiedział szef PiS.

Jak podkreślił, w Polsce się bardzo wyraźnie poprawiło z punktu widzenia wielu milionów obywateli. „Po drugie jeśli chodzi o walkę z tymi zagrożeniami, które dzisiaj mają charakter światowy – mówię o koronawirusie, a także przeciwdziałanie kryzysowi gospodarczemu – to naprawdę we wszystkich ocenach międzynarodowych wyglądamy bardzo dobrze” – stwierdził Kaczyński.

Jak dodał, jeśli chodzi o koronawirusa, łatwo to sprawdzić przy pomocy liczb. „Jeśli chodzi o te inne kwestie, to tutaj może liczby mniej przemawiają do ludzi, ale spadek PKB, spadek produkcji, wzrost bezrobocia – przynajmniej jak na razie – jest naprawdę niewysoki, w porównaniu z tym co dzieje się w innych krajach” – wskazał polityk.

„Każdy kto myśli, kto podejmuje decyzje myśląc, a nie kierując się tylko ostrymi, negatywnymi emocjami będzie to brał pod uwagę” – stwierdził Kaczyński. (PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk