Walka z koronawirusem? Polska wesprze Ukrainę!

Agnieszka Malinowska12 maja, 20202 min

Polska oraz cały świat walczy teraz z epidemią koronawirusa. W Polsce zakażeń wciąż przybywa, a dziś przybyło ich najwięcej. Polska wesprze Ukrainę w walce z koronawirusem? Na to wygląda!

(fot. Pixabay.com)

Fundacja Solidarności Narodowej ogłosiła właśnie, że przekaże 500 tysięcy złotych Ukrainie na walkę z koronawirusem. Pieniądze pochodzą z projektu Polska Pomoc.

„Kluczowym dla Ukrainy jest uniknięcie scenariusza, w którym szpitale nie wytrzymują natężenia przybywania chorych na Covid-19, dlatego (…) takie systemowe wspieranie szpitali jest istotne.” –powiedział Paweł Kost, który jest dyrektorem ukraińskiego przedstawicielstwa Fundacji Solidarności Międzynarodowej.

Myślę, że nasza pomoc zaprocentuje.

-dodał Kost.

Trzy placówki aktualnie skorzystały z polskiej pomocy. Siedem placówek oczekuje właśnie na dostarczenie artykułów medycznych.

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Od 2013 roku redaktor wielu portali, 2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w piśmie Warszawski Wieczór, była stażystka Europosła w Parlamencie Europejskim, 2018-2020 pracownik posła, obecnie redaktor portali ProstozMostu, Prawy.pl, Nasza Polska. Przeprowadziła wiele wywiadów m.in. z wiceminister Anną Gembicką, czy z Jean Marie Le Pen. Od 2021 roku pracownik sklepu Wolnorynkowy. Kontakt: agnesmalinowsky@wp.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk