PolskaWiadomościWalka z koronawirusem? Polska wesprze Ukrainę!

Agnieszka Malinowska Agnieszka Malinowska12 maja, 20202 min

Polska oraz cały świat walczy teraz z epidemią koronawirusa. W Polsce zakażeń wciąż przybywa, a dziś przybyło ich najwięcej. Polska wesprze Ukrainę w walce z koronawirusem? Na to wygląda!

(fot. Pixabay.com)

Fundacja Solidarności Narodowej ogłosiła właśnie, że przekaże 500 tysięcy złotych Ukrainie na walkę z koronawirusem. Pieniądze pochodzą z projektu Polska Pomoc.

„Kluczowym dla Ukrainy jest uniknięcie scenariusza, w którym szpitale nie wytrzymują natężenia przybywania chorych na Covid-19, dlatego (…) takie systemowe wspieranie szpitali jest istotne.” –powiedział Paweł Kost, który jest dyrektorem ukraińskiego przedstawicielstwa Fundacji Solidarności Międzynarodowej.

Myślę, że nasza pomoc zaprocentuje.

-dodał Kost.

Trzy placówki aktualnie skorzystały z polskiej pomocy. Siedem placówek oczekuje właśnie na dostarczenie artykułów medycznych.

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Agnieszka Malinowska

2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w gazecie Warszawski Wieczór, była stażystka w PE, 2016-teraz pracuje dla WCz. Janusza Korwin Mikkego, swoje artykuły publikuję na portalach: Prawy, NaszaPolska, ProstozMostu, a także w gazecie Moja Rodzina.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

eleven + 14 =