ZUS ponownie otwarty dla klientów

PUE ZUS to narzędzie, które umożliwia dostęp do usług elektronicznych świadczonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Dzięki niemu można załatwić większość spraw przez internet – bez wychodzenia z domu.

Od 1 marca do 5 maja 2020 r. klienci ZUS założyli  prawie 411 tys. nowych profili. To prawie trzykrotny wzrost w stosunku do liczby profili założonych w okresie od stycznia do końca lutego tego roku.

„Dzięki PUE można m.in. przejrzeć dane zgromadzone w ZUS, przekazać dokumenty ubezpieczeniowe, składać wnioski i otrzymywać na nie odpowiedzi. Przez PUE można również uzyskać dostęp do informacji o stanie konta ubezpieczonego oraz do informacji o wystawionych zwolnieniach lekarskich” – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Zaznacza, że na stronie internetowej Zakładu (www.zus.pl) można znaleźć szczegółowe informacje , w jaki sposób założyć profil na PUE. Aby założyć profil trzeba go zarejestrować i potwierdzić swoją tożsamość. „Potwierdzić swoją tożsamość można na wiele sposób m.in. za pomocą Profilu Zaufanego, podpisu kwalifikowanego, bankowości elektronicznej lub osobiście w każdej placówce ZUS” – podkreśla profesor.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk