Kolejna wpadka Małgorzaty Kidawy-Błońskiej! Jak mogła tego nie wiedzieć!

Agnieszka Malinowska4 maja, 20204 min

Jak wiadomo niedługo będą miały miejsce wybory prezydenckie. Wielu kandydatów pomimo trudnej sytuacji stara się prowadzić swoją kampanię. Jednym kampania się udaje, innym niestety nie. Przykładem może być Małgorzata Kidawa-Błońska, która zaliczyła po raz kolejny niemałą wpadkę.

(fot. PAP)

Ostatnie sondaże pokazały, że niektórzy kandydaci na prezydenta mogą uważać swoją kampanię za udaną. Niestety nie dotyczy to wszystkich. Pomimo, że poparcie w niedawnych sondażach rośnie Szymonowi Hołowni, czy Krzysztofowi Bosakowi, to Małgorzata Kidawa-Błońska nie ma teraz zbyt dobrej passy. Jeszcze niedawno media spekulowały, że Kidawa-Błońska może wygrać z aktualnym prezydentem lub przynajmniej dostać się do drugiej tury – teraz raczej już nie jest to możliwe. W niektórych sondażach na Kidawę-Błońską zadeklarowało zagłosować zaledwie 4 lub 5% badanych. Takie wyniki raczej nie wróżą nic dobrego.

Dodatkowo Małgorzata Kidawa-Błońska przez całą swoją kampanię zalicza serię wpadek i przejęzyczeń. Pamiętna jest zapewne konferencja, na której Kidawa-Błońska stwierdziła, że będzie walczyć o ochronę ślimaków – kandydatka przejęzyczyła się, chodziło jej bowiem o ochronę klimatu. Ostatnio Borys-Budka podczas jednego z publicznych wystąpień podpowiadał Kidawie-Błońskiej w jaki sposób odpowiedzieć ma na pytanie. Takich wpadek było naprawdę sporo.

Teraz zaliczyła kolejną. Małgorzata Kidawa-Błońska pojawiła się na internetowym spotkaniu ze studentami w ramach Koła Naukowego Publicystyki Politycznej znajdującym się na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zdanie jakie wypowiedziała.

Polacy wybrali Prezydenta Andrzeja Dudę na cztery lata a nie na siedem. 

-powiedziała podczas spotkania.

Błąd wychwyciła od razu jedna ze studentek, która poprawiła kandydatkę na prezydenta.

Jeszcze tylko ad vocem, kadencja prezydenta trwa pięć lat.

-odpowiedziała studentka.

Małgorzata Kidawa-Błońska wtedy od razu się ocknęła i przyznała studentce rację.

Myślicie, że Kidawa-Błońska rzeczywiście się pomyliła, czy wyszła na jaw jej niewiedza?

 

 

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Od 2013 roku redaktor wielu portali, 2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w piśmie Warszawski Wieczór, była stażystka Europosła w Parlamencie Europejskim, 2018-2020 pracownik posła, obecnie redaktor portali ProstozMostu, Prawy.pl, Nasza Polska. Przeprowadziła wiele wywiadów m.in. z wiceminister Anną Gembicką, czy z Jean Marie Le Pen. Od 2021 roku pracownik sklepu Wolnorynkowy. Kontakt: agnesmalinowsky@wp.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk