Sport wraca na stadiony

Karol Kwiatkowski25 kwietnia, 20204 min

Podjąłem decyzję o powrocie do gry ekstraklasy piłkarskiej i żużlowej. Pierwszy mecz może mieć miejsce pod koniec maja, na razie bez publiczności – poinformował w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

Premier poinformował w sobotę na konferencji prasowej, że po rozmowach z kierownictwem resortów: sportu i zdrowia, a także ze związkami sportowymi, podjął decyzję o powrocie do rozgrywek ligowych ekstraklasy piłkarskiej i żużlowej.

„Ten pierwszy gwizdek nie zabrzmi jutro, (…) ale mamy ściśle ułożony plan dojścia do pierwszego meczu ekstraklasy, który może już mieć miejsce pod koniec maja” – zapowiedział.

Poinformował, że sportowcy już teraz są poddani izolacji i w najbliższym czasie będą mogli wrócić do treningów, w bardzo ścisłym trybie sanitarnym, tak by po dwóch tygodniach móc przystąpić do rozgrywek piłkarskich i żużlowych.

Premier zapowiedział też, że rozgrywki zostaną wznowione zgodnie z zasadami zachowania „warunków sanitarnych” i na razie będą się odbywały bez udziału publiczności. „Będziemy się mogli cieszyć tymi sportami przed telewizorami” – pocieszał kibiców. Wyraził też nadzieję, że wkrótce powrócą rozgrywki z udziałem publiczności. „To jest ta radość kibicowania, na którą wszyscy czekamy” – podkreślił.

„Sport wróci na stadiony, wróci do naszych domów. Jestem przekonany, że będzie to symbol powrotu do normalności” – podkreślił.(PAP)

Do końca sezonu zasadniczego Ekstraklasy piłkarskiej pozostały cztery kolejki. Po 30. tabela zostanie podzielona na tzw. grupę mistrzowską i spadkową. W fazie finałowej każda z drużyn – z zachowaniem dorobku punktowego – rozegra po dodatkowych siedem spotkań.

Wcześniej PZPN zapowiedział, że 27 maja zostaną rozegrane dwa pozostałe mecze ćwierćfinałowe Totolotek Pucharu Polski, a między 30 maja a 6 czerwca nastąpi wznowienie rozgrywek 1. i 2. ligi.

Kolejne etapy restartu rozgrywek Ekstraklasy wg zatwierdzonego przez rząd planu:

  • 03-04.05 – testy zawodników i członków sztabów
  • 04.05 – treningi w grupach kilkuosobowych
  • 10.05 – treningi drużynowe
  • 27-28.05 – testy zawodników i członków sztabów oraz sędziów
  • 29-31.05 – 27. kolejka PKO BP Ekstraklasy, wznawiająca rozgrywki
  • 18-19.07 – zakończenie sezonu PKO BP Ekstraklasy.
Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk