Kolejna odsłona tarczy antykryzysowej

Karol Kwiatkowski25 kwietnia, 20202 min

Rozwiązania dotyczące ZUS-u, mikrofirm, dużych firm oraz zwolnienia z podatku VAT na książki znajdą się w naszej następnej ustawie, która w najbliższym czasie trafi do Sejmu – poinformował w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu pytany o to, kiedy pojawi się projekt ustawy dotyczący kolejnego rozszerzenia „tarczy antykryzysowej”, odparł, że obecnie prowadzone są rozmowy i konsultacje w sprawie kolejnych rozwiązań m.in. dla przedsiębiorców.

„W naszej następnej ustawie, która w najbliższym czasie trafi do Sejmu, będą one ujęte, będą znajdowały się rozwiązania zarówno takie, które w sposób bardzo jednostkowy traktują o bardzo ważnych sprawach jak to, że wystąpimy do Komisji Europejskiej o zwolnienie z VAT-u na książki. Bo ważne jest, żeby czytelnictwo w Polsce kwitło i było rozpowszechnione, a nie przygasało, ale również rozwiązania dotyczące ZUS-u, mikrofirm, a także bardzo dużych firm, bo niemalże wszystkie sektory polskiej gospodarki zostały uderzone przez ten bezprecedensowy kryzys” – mówił Morawiecki.

Premier podkreślił, że na mocy wprowadzonych już rozwiązań z dwóch „tarcz antykryzysowych” udało się ochronić od 1,5 mln do 2 mln miejsc pracy. „Ok 2 mln miejsc pracy już dzisiaj można powiedzieć jest chronionych dzięki rządowej tarczy gospodarczej, którą wdrożyliśmy” – zapewnił Morawiecki. (PAP)

autor: Mateusz Roszak

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk