PolskaPaweł Grzesiowski: fake-epidemia? Testy są niewiarygodne!

Paweł Skutecki Paweł Skutecki22 kwietnia, 202012 min

Paweł Grzesiowski nie jest zwykłym lekarzem. Jest immunologiem, doktorem nauk medycznych. To gwiazda mediów, także społecznościowych, gdzie wielokrotnie wytaczał wojnę sceptykom szczepień i krytykom uniwersyteckiej medycyny. Dzisiaj stanął po ich stronie. 

W internecie nie jest trudno natknąć się na opinie, że epidemia koronawirusa to wyłącznie byt medialny służący innym – gospodarczym i politycznym – celom. Dzisiaj podobnej treści sugestie opublikował doktor Paweł Grzesiowski. 

Jego zdaniem testy są kompletnie niewiarygodne, a epidemię nazywa fejkiem (wymyślonym, nieprawdziwym wydarzeniem). „A fake-epidemia? Gdy testy są fałszywie dodatnie? Nadczułe? Setki testów na dobę, różne serie, różni producenci, różne urządzenia, różne laboratoria, niektóre powstały w kilka dni. Brak pewności co do wyniku daje lęk i chaos” – napisał na Twitterze.

Godzinę wcześniej opublikował taki wpis: „Szpital 500-łóżkowy. Środa. Przesiewowe wymazy u personelu. 30 dodatnich. Zamknięcie szpitala. Groźba ewakuacji 200 pacjentów. Sobota. Po analizie ryzyka powtórne testy. Wszystkie ujemne. To juz test-afera. Jedne testy fałszywie ujemne, inne fałszywie dodatnie. Brak walidacji”.

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Paweł Skutecki

Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny. Redaktor naczelny portalu Nasza Polska.

Zobacz także

Jeden Komentarz

 • Avatar
  Roveno

  3 maja, 2020 at 7:27 pm

  Nie wierzcie w to, że taki ortodoksyjny piewca i dealer szczepionek grzesiowski stał się człowiekiem.
  To fałszywa flaga.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

20 + sixteen =